test
kredyt


Biznes i inwestycje
Konto bankowe i kredyt
Oprogramowanie dla firmy

Brak pomysłu? W co inwestować

   Gdy brak jest wiedzy na temat inwestowania to warto taką wiedzę zdobyć zanim się zacznie tak na prawdę inwestować. Jest to podstawa ponieważ na rynku jest mnóstwo inwestycji na których można sporo... stracić.

     W gruncie rzeczy najlepsze są inwestycje na których zyskują wszyscy, czyli zarówno kupujący jak i sprzedający.
Dopóki jednak nie znajdziesz jakiegoś konkretnego swojego sposobu inwestowania pieniędzy to najlepiej załóż oszczędnościowe konto w banku i na nie składaj pieniądze, a jeszcze lepiej lokatę terminową. Gdy zrozumiesz zasady działania innych instrumentów dopiero wówczas inwestuj w co innego. Nie mówię, że inwestycje ryzykowne są zawsze złe, ale musi to być przemyślane, mądre inwestowanie i to najlepiej nie całej kwoty. No chyba, że znasz już finanse tak dobrze, lub znajdziesz inwestycje które dadzą gwarancję kapitału, wówczas to już inna sprawa. Nie sztuka jest zainwestować pieniądze, jednak sztuką jest zainwestować dobrze pieniądze. Często hazard jest nazywany inwestowaniem pieniędzy a przecież to tylko hazard...

W hazardzie często jest tak, jak w totolotku, większość przegrywa a bardzo niewielu wygrywa dużo a przecież zależy nam na zysku a nie na stracie..
Warto więc szukać jak już wspomniałem takich inwestycji, które dają gwarancję i przynoszą korzyść obu stronom. To tak jak w biznesie inwestujemy w firmę, nasze produkty są coraz to lepsze i dzięki temu więcej się ich sprzedaje, bo wyrabia się marka.
W takim przypadku każdy jest zadowolony my, bo więcej zarabiamy, klient bo ma dobry produkt z którego jest zadowolony.
Dobrym sposobem gdy nie wiemy w co inwestować, czyli gdy nie mamy fachowej wiedzy i doświadczenia jest jej stopniowe zdobywanie zamiast natychmiastowego rzucania się na każdą inwestycję.

Podobne tematy

Inwestowanie w nieruchomości komercyjne
Inwestowanie
Inwestowanie z srebro
Inwestowanie w siebie
Inwestowanie - a co to jest?
Co daje inwestowanie?

Różne
Literatura biznesowa
lokaty | konta oszczędnościowe | kredyty hipoteczne | kredyty gotówkowe |
lokaty strukturyzowane | lokaty bankowe
copyright © www.i-kredyt.com