test
kredyt


Biznes i inwestycje
Konto bankowe i kredyt
Oprogramowanie dla firmy

Nadmiar rzeczy - twój wróg

     Jak to w życiu bywa, prawie każdy nadmiar może szkodzić. Podobnie jest gdy zbyt wiele rzeczy zalega nam w domu. Choć może się nam wydawać że stan posiadania dużej ilości zapewnia bezpieczeństwo, to tak naprawdę czasem nadmiar może bardziej przeszkadzać, rozpraszać, zabierać czas i siły niż pomagać.

     Poprzedni system nauczył nas, że warto gromadzić duże ilości rzeczy w domu na czarną godzinę. Być może ten nawyk pojawił się, z tego właśnie powodu, że jeszcze nie tak dawno ciężko było cokolwiek kupić i człowiek często robił zapasy.

Dziś sytuacja zmieniła się diametralnie i póki co nie ma potrzeby robienia zapasów przedmiotów, gdyż spokojnie można udać się do sklepu i kupić co jest nam potrzebne.
Jeśli jednak w domu gromadzimy ogromne ilości rzeczy to o ile są nam potrzebne to w porządku. Gdy jednak tylko zalegają na półkach z nadzieją że może kiedyś się przydadzą to niestety ale takie zapasy trzeba od czasu do czasu przetrzeć, żeby nie zarosły kurzem, gdy robi się porządki to czasem trzeba przenosić je z jednego miejsca na inne, by wszystko się pomieściło. To wszystko pochłania nasze siły i czas. Gdy przejrzymy te rzeczy w pewnym momencie może się okazać, że nigdy z nich tak naprawdę nie skorzystamy. W ogóle ich nie potrzebujemy, a zajmują one nasz cenny czas i uwagę.

      Nadmiar rzeczy może obciążać nasz umysł, który staje się ociężały, bo ciągle skupia uwagę na starych rzeczach w szczególności gdy wszystko trzymamy na półkach na widoku. Porównać to można do systemu Windows w komputerze, gdy zainstalujemy zbyt dużo niepotrzebnych programów, dodatkowo je uruchomimy to komputer może zacząć coraz wolniej pracować, gdyż musi nadzorować coraz to więcej "klientów". Jego moc obliczeniowa jak i pamięć musi być dzielona na zbyt dużo elementów, przez co nie jest już tak wydajny. Tak samo może być w naszym przypadku. Dlatego może jednak warto pozbyć się tych niepotrzebnych elementów, dać komuś, sprzedać. A odzyskane pieniądze zainwestować w coś co naprawdę jest potrzebne. Jedną z możliwości jest wystawienie ich na przykład na Allegro - jeśli nie masz konta to zobacz: jak założyć konto na Allegro.Co zatem warto zrobić, by nie tracić zbyt dużo czasu i sił?

     Pomocnym rozwiązaniem może być utrzymanie jak najmniejszej liczby rzeczy w szczególności na widocznych miejscach. Tworzenie jak najmniejszej ilości półek, które łatwo obrastają kurzem i widać na nich każdy niemalże nieporządek. Na widoku nie umieszczać też rzeczy, które mogą rozpraszać. Zamiast półek lepiej zamknąć to wszystko w szafkach a na półkach trzymać tylko garstkę rzeczy albo niezbędnych na co dzień, lub parę ozdób.

Ciekawe produkty

Marketing partyzancki. Jak prowadzić domową firmę 40,95 zł
Niespokojna organizacja. Dlaczego inteligentne firmy robią głupie rz 47,00 zł
W mieście dżungla, a w domu zoo. Jak jednocześnie prowadzić dom i fi 27,00 zł
Podobne tematy

Automatyzacja w firmie
Automatyzujemy nasze wydatki - automatyczne płacenie przelewów
Zus zapłać raz w roku - automatyzacja płatności
Co mogę zautomatyzować w domu?
System automatyzacji sprzedaży

Różne
Literatura biznesowa
lokaty | konta oszczędnościowe | kredyty hipoteczne | kredyty gotówkowe |
lokaty strukturyzowane | lokaty bankowe
copyright © www.i-kredyt.com