test
kredyt


Biznes i inwestycje
Konto bankowe i kredyt
Oprogramowanie dla firmy

Usługi porady - czyli co zrobić, by usługi się opłaciło prowadzić

     Może komuś wydawać się, że ci co świadczą usługi zarabiają krocie. Nie zawsze tak jest. Generalnie usługi wbrew pozorom nie są łatwym chlebem i kiedy ich się dobrze nie zorganizuje mogą stać się katorgą.

Skoro piszę o tym, że są pewne zagrożenia w usługach to może opiszę to na przykładzie, który znam.

Pewien znajomy jakiś czas temu jeździł autem, które od czasu do czasu szwankowało musiał więc niekiedy zachodzić do garażu i przy aucie trochę pomajsterkować. Jego doświadczenia z tej bądź co bądź usługi było niewielkie więc określenie czasu naprawy raczej było nieprzewidywalne. Przewidywał, że uda mu się auto naprawić w 3-4 godziny jednak w rezultacie kończyło się na czasie znacznie dłuższym.
Przeważnie było coś co wydłużało tę pracę o wiele bardziej niż było to przewidywał. Okazywało się często, że albo trzeba coś dokupić, albo że coś się nie chciało odkręcić itp.
Tak w życiu bywa. Podaję ten przykład by uzmysłowić to, że gdy tworzymy usługi dla innych i działamy w nieprzewidywalnych w 100% warunkach to trzeba mieć pewien zapas w razie czego można przecież klientowi dać rabat cenowy.

Drugą niezmiernie ważną rzeczą jest to, by nie ustalać z klientem sztywnych cen czyli warto zastrzec sobie to, że jeśli okaże się, że coś dodatkowo oczywiście nie z naszej winy było uszkodzone i trzeba będzie to wymienić to należy to doliczyć, zarówno robotę jak i części do rozrachunku końcowego. Bo przecież każdy przypadek jest inny, często indywidualny i jest to sprawa uczciwości z dwóch stron. Jeśli ustalimy cenę sztywną za naprawę samochodu to klient może być zdenerwowany, gdy okaże się, że trzeba zapłacić drugie tyle, bo okazało się, że uszkodzona była jeszcze część obok i chcąc usunąć usterkę trzeba było ją wymienić. Jednym z najlepszych rozwiązań w takim przypadku może być ustalenie:

- Wymiana klocków hamulcowych kosztuje tyle i tyle, natomiast gdy trzeba będzie wymienić coś jeszcze cena może ulec zwiększeniu. Proszę zostawić telefon w razie takiej sytuacji, byśmy mogli się z Panem/Panią skontaktować, by o tym powiadomić i ewentualnie ustalić czy robimy to czy nie.
Błędem będzie w tym przypadku zrobienie usługi całej i na końcu poinformowanie klienta, że trzeba zapłacić dwa razy tyle co się umówiliśmy. Ma prawo wówczas być zdenerwowany, bo przecież mógł tego nie chcieć robić, albo zdecydować się na części oryginalne, lub na tańsze zamienniki itp.

Ciekawe produkty

Samodzielna firma. Załóż i rozwiń własną firmę 37,00 zł
Podobne tematy

Własna firma - usługi
Rejestracja firmy - handel
Usługi porady - czyli co zrobić, by usługi się opłaciło prowadzić

Różne
Literatura biznesowa
lokaty | konta oszczędnościowe | kredyty hipoteczne | kredyty gotówkowe |
lokaty strukturyzowane | lokaty bankowe
copyright © www.i-kredyt.com