test
kredyt


Biznes i inwestycje
Konto bankowe i kredyt
Oprogramowanie dla firmy

Własna firma - usługi

    Każdy kto zaczyna działalność z reguły wybiera pomiędzy usługami, handlem a produkcją. Zajmiemy się tu różnymi aspektami związanymi z działalnością w zakresie świadczenia usług.

     Usługi są widoczne dookoła nas i często niezbędne. Któż z nas nie potrzebuje usług? Gdy auto się zepsuje a sami nie chcemy się z tym fantem męczyć gdzie pójdziemy? Do mechanika. Gdy nawali telewizor, sprzęt agd, czy inna elektronika pewnie zadzwonimy do serwisu choćby nawet po to by dowiedzieć się czy warto to naprawiać. Od czasu do czasu potrzebne są też usługi komputerowe.
Przy remoncie mieszkania/domu, lub przy budowie z reguły poszukamy murarza, tynkarza, firmę robiącą wylewki, instalacje elektryczne, wodne, kanalizacyjne i wiele wiele innych osób czy firm.

Jak widać usługi są i dopóki na ziemi będą istnieć ludzie to powinny się mieć dobrze. Jest ich dużo rodzajów oraz wielkie zapotrzebowanie i nic nie wskazuje na to by zapotrzebowanie miało spaść, bo ludzie pewnie będą potrzebowali fryzjera, lekarza, murarza, tynkarza, mechanika, informatyka itd. Podsumowując pole do popisu jest duże i ryzyko, że praca się skończy jest średnie.

Zalety usług

Żeby nie było tak różowo teraz wymienię niektóre wady:

      Podsumowując w usługach jednym z największych problemów jest to, że jeśli chcemy dużo zarobić, to będzie ciężko. No chyba że zatrudnimy ludzi i rozwiniemy biznes na dużą skalę. Nie mówię, że się nie da dużo zarobić, ale już bardzo dużo to ciężko. Wiąże się z tym, że trzyma nas stawka godzinowa razy ilość godzin. Jednym z rozwiązań jest zatrudnianie ludzi, lub podzlecanie. Wówczas trzeba się jednak liczyć z kosztami z tym związanymi. Generalnie warto wszystko rozrysować na kartce i przeliczyć, czy wyjdziemy na tym do przodu czy nie.


Ciekawe produkty

Samodzielna firma. Załóż i rozwiń własną firmę 37,00 zł
Podobne tematy

Rejestracja firmy - handel
Założenie firmy - produkcja

Różne
Literatura biznesowa
lokaty | konta oszczędnościowe | kredyty hipoteczne | kredyty gotówkowe |
lokaty strukturyzowane | lokaty bankowe
copyright © www.i-kredyt.com