test
kredyt


Biznes i inwestycje
Konto bankowe i kredyt
Oprogramowanie dla firmy

Urządź swoje biuro mądrze

     Jeśli chodzi o meble to jest to kwestią gustu, aczkolwiek mogą się nasuwać różne wnioski. Jeśli pomieszczenie jest słoneczne wówczas, gdy wstawimy ciemne meble nie będzie to problemem. Gdy jednak mamy biuro od strony północnej, mocno zacienionej wówczas może pomieszczenie wyglądać trochę przytłaczająco. Oczywiście jest to już sprawa gustu.

Dużo ważniejsze kryterium jest takie, by inwestować w biuro jak jest taka konieczność i fundusze. Koniecznością uważam na przykład to, gdy przyjmujemy klientów i wszelkie niedoróbki będą rzutowały na wizerunek naszej firmy.
Gdy jednak urządzamy biuro, do którego klienci raczej nie wchodzą, wówczas warto pełne umeblowanie zostawić na czas w którym zrobimy to z zysku a nie z kredytu, lub też z ciężko odłożonych wcześniej pieniędzy.

Na takie rzeczy nie warto wydawać środków, które mamy na rozwój firmy, one mogą nas uratować w trudnych chwilach. Dopiero gdy przepływ zysku jest na tyle duży, że chcemy ubogacić nasze biuro w dodatki wówczas będzie to zasadne. Oczywiście jakieś minimum umeblowania musimy mieć, jednak warto zaopatrzyć się na początku w tylko koniecznie niezbędne elementy wyposażenia biura.
Dlaczego tak piszę? Otóż nikt z nas nie chciałby się znaleźć w sytuacji, że wykończył biuro na błysk, jednak brakło czasu, sił, oraz środków by rozwinąć firmę. Trochę wstyd - umeblowaliśmy biuro, wyremontowali budynek ale po paru miesiącach firma zbankrutowała...

Najlepiej jest tworząc sobie nowe miejsce pracy zrobić to jak najniższym kosztem z jak najniższymi inwestycjami - tylko takimi jakie są konieczne. Bynajmniej mówiąc tanio nie mówię tu o najtańszych meblach, tylko o najniezbędniejszych.
Oczywiście może to nie odnosić się to do dużych biznesów, gdy robimy to "z pompą" które są prawie pewne - choć takich według mnie i tak jest ich niewiele.
Już miałem kilka takich inwestycji w których byłem prawie pewien, że otrzymam zysk z nich, okazywały się jednak często straszną wtopą. No ale jak to mówią, że na błędach się człowiek uczy, byleby dobre wnioski z nich wyciągał i wprowadzał je w życie. Dobrze, że często nie inwestowałem z nadmiarem i czasem ponosiłem bardziej koszty czasowe niż materialne.

Podobne tematy

Biuro w domu
Urządź swoje biuro mądrze
Praca w domu - praca przez Internet

Różne
Literatura biznesowa
lokaty | konta oszczędnościowe | kredyty hipoteczne | kredyty gotówkowe |
lokaty strukturyzowane | lokaty bankowe
copyright © www.i-kredyt.com