test
kredyt


Biznes i inwestycje
Konto bankowe i kredyt
Oprogramowanie dla firmy

Stały klient - na wagę złota

    Klient powracający na wagę złota O tym, że powracający klienci są na wagę złota raczej nie trzeba nikogo przekonywać. To oni niekiedy robią największy obrót w sklepie. To dzięki nim sklep bez większego wysiłku ma stabilną sprzedaż.

   Nie od dziś wiadomo jest, że łatwiej jest sprzedać coś ponownie klientowi, który już raz zrobił u nas zakupy i był zadowolony zarówno z jakości towaru jak i jakości obsługi niż zwerbować kogoś nowego. W pierwszym przypadku została tu przełamana bariera nieufności.

Tak więc osoba, która dokonała zakupu i się nie zawiodła ma już pewne zaufanie do naszego sklepu, czy zakładu usługowego, który prowadzimy. Dodatkowo, gdy została fachowo potraktowana nie będzie już raczej podchodzić z niepewnością do przyszłych zakupów w naszym sklepie. Kolejną korzystną dla nas sprawą jest też przyzwyczajenie, przetarcie pewniej ścieżki, coś analogicznego do tej powstającej na trawniku, ludzie przechodzą raz, drugi i tym sposobem robi się wydeptana ścieżka, którą podążają oni sami jak i mogą zachęcać tym samym innych przykładowo mówiąc im, że to i to kupiliśmy w sklepie tym i otrzymaliśmy jakiś gratis lub jakąś cenną informację.

Z obsługą klientów powracających jest jak z brandingiem. Im dłużej i im lepiej działamy, oraz jest o nas głośno w pozytywnym tego słowa znaczeniu tym lepiej. To tak jakbyśmy przesuwali swój sklep z niezaludnionego obszaru w centrum miasta, gdzie potencjalnych nabywców jest coraz to więcej. No może jest to trochę przenośnia, ale myślę że dość dobrze odzwierciedla ideę.

Poza tym generalnie taniej jest utrzymywać sprzedać stałemu klientowi niż namówić nowego na zakup, chyba że są to drogie rzeczy np. nowy samochód osobie prywatnej raczej nie będzie potrzebny w krótkim czasie.

Ciekawe produkty

Zgarnij klienta. Najszybszy, najprostszy i najbardziej skuteczny sys 47,00 zł
Podobne tematy

Stały klient - na wagę złota
Nigdy nie zabieraj klientowi wolności
Stały klient - sposby utrzymania - punkty payback

Różne
Literatura biznesowa
lokaty | konta oszczędnościowe | kredyty hipoteczne | kredyty gotówkowe |
lokaty strukturyzowane | lokaty bankowe
copyright © www.i-kredyt.com