test
kredyt


Biznes i inwestycje
Konto bankowe i kredyt
Oprogramowanie dla firmy

Kolektory słoneczne - czy warto inwestować?

    Kolektory to raczej element dający zwrot finansowy niż czasowy, ale warto nad tym zastanowić, choć nie zawsze musi być to opłacalna inwestycja.

    Zanim pobiegniemy do sklepu po kolektory do naszego domu warto rozważyć wszystkie aspekty za i przeciw. Oczywiście wszystko zależy od tego ile zużywamy ciepłej wody. Gdy niewiele może się okazać, że wydane środki na instalację są wyższe niż jesteśmy w stanie odzyskać w postaci oszczędności.

Dobrym przykładem dobrego wykorzystania wydają się być baseny pływackie a na nim masa kolektorów. Tam ciepło prawie zawsze jest potrzebne.
Opłacalność takiej inwestycji w naszym domu musimy przeliczyć sami, lub poprosić dobrego fachowca, który się na tym zna. Dobrze jest też uwzględnić trwałość takiej instalacji, jak również jej jakość.

Trwałość może warunkować opłacalność tej inwestycji. Przykładowo gdy inwestycja zwraca się 12 lat a trwałość instalacji to 10 lat to sens takiej inwestycji wydaje się być znikomy.

Tak samo jakość instalacji jest bardzo ważna. Mianowicie chodzi o pochmurne dni w lecie jak i okres zimowy, gdy słońce często świeci przez chmury to ważne jest również to, by instalacja choć trochę podgrzewała wodę.

Podobne tematy

Sposoby pozyskiwania środków na biznes/inwestycje
Inwestycje w złoto
Inwestycje w grunty orne
Inwestycje przykłady

Różne
Literatura biznesowa
lokaty | konta oszczędnościowe | kredyty hipoteczne | kredyty gotówkowe |
lokaty strukturyzowane | lokaty bankowe
copyright © www.i-kredyt.com