test
kredyt


Biznes i inwestycje
Konto bankowe i kredyt
Oprogramowanie dla firmy

Inwestycje w złoto

       Złoto jest jednym z instrumentów w które dość chętnie inwestujemy. Jego ogromna gęstość upakowania wartości jest czynnikiem, który sprawia, że w niewielkiej sztabce mieści się ogromna wartość finansowa. 

     Już nawet kilogramowa sztabka może być warta tyle co małe mieszkanie w niewielkiej miejscowości. Dlatego też aby ulokować dużą ilość gotówki wystarczy zakupić jedną lub kilka sztabek. Oprócz niewątpliwego ulokowania kapitału potencjalny inwestor może liczyć na wzrost wartości tego kruszca. Ostatnio wzrosty były niebywale wielkie, przez inwestorzy mogli liczyć na spore zyski.

      Inwestując z nadzieją na zyski kapitałowe trzeba jednak wiedzieć o tym, że nawet  złoto trzeba kupować w odpowiednim momencie, czyli wtedy, gdy jest relatywnie tanie. Wartość złota jest spora nie tylko ze względu na to, że jest ono takie wspaniałe jeśli chodzi o właściwości fizyczne ale również z tego powodu, że jest go relatywnie mało na ziemii. Zatem jego wartość jest dość stabilna i podobnie jak grunty orne, czy trwałe obiekty budowlane mają dużą wartość nawet po wielu latach. Jednym z zagrożeń co do wartości złota mogłoby być odkrycie ogromnej jego ilości w krótkim czasie, czego na razie nic specjalnie nie zapowiada. Oczywiście niekoniecznie musiałoby być to na ziemii... Istnieje dla inwestorów pewne ryzyko, że może być sprowadzony z innej planety, no ale może się trochę rozpędziłem za bardzo, bo jest to jak na razie bardzo mało prawdopodobne, choć niewykluczone.

      Jeśli pominiemy tego typu sytuacje to możemy sobie wyobrazić, że złoto zarówno sto czy dwieście lat temu jak i za sto czy dwieście lat będzie miało swoją wartość o ile oczywiście za tyle lat będzie istniało jeszcze życie na ziemii... Zatem podobnie do gruntów i długotrwałych budynków jest to inwestycja odporna na działanie czasu. Jest jednak jedno ale. Jeśli chcemy szybko zarobić na wzroście ceny złota to nie zawsze się nam o uda i nie zawsze będzie to dobra inwestycja. Dlaczego? Otóż może się zdażyć tak, że przyjdzie ciężki czas dla złota i może ono tanieć przez powiedzmy 10 lat z rzędu. Czy wystarczy nam wówczas cierpliwości i czy będziemy w stanie tak długo czekać? Inewstując w cokolwiek trzeba brać i ten aspekt pod uwagę.

Ciekawe produkty

Poczta pantoflowa. Sztuka marketingu szeptanego 38,85 zł
Skuteczny marketing w małej firmie 36,65 zł
Reklama partyzancka. Efektywne strategie dla małej firmy 51,45 zł
Uniwersytet Donalda Trumpa. Marketing 51,45 zł
Badania marketingowe w małej firmie 36,65 zł
Dodatek gratis! Kolejna wspaniała teoria marketingowa 38,85 zł
Kluczowe umiejętności marketingowe. Strategie, techniki i narzędzia 72,45 zł
Podobne tematy

Kredyt w złotówkach - zalety i wady
Inwestycje w złoto

Różne
Literatura biznesowa
lokaty | konta oszczędnościowe | kredyty hipoteczne | kredyty gotówkowe |
lokaty strukturyzowane | lokaty bankowe
copyright © www.i-kredyt.com