test
kredyt


Biznes i inwestycje
Konto bankowe i kredyt
Oprogramowanie dla firmy

Zatrudniać czy zlecać na zewnątrz

      W poprzednim artykule były informacje o tym czy i ewentualnie kiedy korzystać z outsourcingu. Dziś zajmiemy się, tematem czy zlecać na zewnątrz czy też podwynająć pracownika.

Kiedy zlecić na zewnątrz a kiedy podwynająć pracownika?

       Różnica między zleceniem zupełnie na zewnątrz a wynajęciem pracownika i zlecenie mu pracy różni się diametralnie. Są wady i zalety jednej i drugiej strony. Bo gdy zatrudniamy pracownika to musimy liczyć się ze stałymi kosztami, jednak gdy rozliczamy się za czas to może się okazać, że wykona on pracę szybciej i tę różnicę zyskujemy zlecając mu kolejne zadania.

     Natomiast gdy zlecamy zewnętrznej firmie nawet nie wchodząc w szczegóły czy będzie taniej czy drożej to choć z jednej strony może mniej spraw będziemy mieli na głowie to może być ciężko przypilnować tak do końca by zadanie było wykonane dokładnie tak jak my tego oczekujemy. Wszystko zatem wymaga wyważenia co chcemy osiągnąć i na czym nam najbardziej zależy.

       Niestety koszty pracownika są ogromne i stałe. Dla pracownika to dobre, bo ma stałą pensję, dla pracodawcy trochę gorzej bo stały wydatek. Jeśli jest praca i odpowiedni zysk to nie ma problemu, gdy jednak praca jest sezonowa, lub nie zawsze uda się wyjść na swoje to pracownika możemy po prostu nie utrzymać a wtedy powstaje poważny problem, bo na to by nie płacić pracownikowi nie możemy sobie pozwolić. Przecież każdy kto ma rodzinę ma też koszty stałe i wypłatę musi mieć.
Zatem odpowiedź na pytanie czy zlecać czy zatrudniać będzie zależała od wielu czynników. Na początku działalności często wiele prac wykonuje się samemu. Ma to poniekąd i dobre strony, bo znamy branżę "od podszewki" co później może sprawić, że będzie tym wszystkim łatwiej zarządzać. Gdy nas stać to oddelegowujemy sprawy na zewnątrz. Natomiast gdy stać nas na pracownika i jego zatrudnienie wyjdzie w podobnych kosztach jak zlecenie na zewnątrz i jest szansa, że zostanie nam jeszcze trochę jego czasu do dyspozycji to gra może okazać się warta zagrania.

Podobne tematy

Outsourcing - czy zlecać na zewnątrz
Outsourcing sprzedaży

Różne
Literatura biznesowa
lokaty | konta oszczędnościowe | kredyty hipoteczne | kredyty gotówkowe |
lokaty strukturyzowane | lokaty bankowe
copyright © www.i-kredyt.com