test
kredyt


Biznes i inwestycje
Konto bankowe i kredyt
Oprogramowanie dla firmy

Outsourcing sprzedaży

      Niekiedy firma nie jest w stanie wykonać wszystkiego najlepiej jak by tego chciała, bo oprócz wyprodukowania super produktu, dbałości o rozwój musi też dbać o sprzedaż. Niestety zatrudnianie wielu znakomitych specjalistów z każdej branży jest dość kosztowne albo nawet poza zasięgiem...

    Dlatego warto skorzystać z outsourcingu, czyli zlecaniu na zewnątrz pewnych zadań. Jednym z nich może być sprzedaż. Wbrew temu co by się mogło wydawać wiele firm czyni to na co dzień. Najpopularniejszym chyba sposobem jest sprzedawanie towaru innym firmom hurtowo przez producentów. Outsourcing sprzedaży może też być formą uzupełniającą. Gdy dobrze ją zaplanujemy to oprócz własnej sprzedaży będziemy mieli całkiem niezłe źródło dochodów, które w skrajnych przypadkach może przewyższyć nasze nie tylko oczekiwania ale również naszą własną sprzedaż.

     Niekiedy może się okazać, że nasi partnerzy sprzedadzą więcej niż my sami. Dlatego warto wejść dodatkowo w outsourcing sprzedaży gdyż może się on okazać nie dość, że opłacalny to jeszcze może on zapewnić naszej firmie stabilność jakie bez outsourcingu nie mieli byśmy.

Co możemy stracić nie stosując outsourcingu sprzedaży?
     Stabilność, którą możemy otrzymać dzięki tej technice sprzedaży może się przydać wówczas, gdy nasz podstawowy kanał sprzedaży jaki obecnie posiadamy ulegnie osłabieniu.
W takim przypadku nasza działalność mocno może ucierpieć, gdyż według zasady: nie ma sprzedaży - nie ma zysków skazujemy się na wegetację.
Gdy kanałów sprzedaży jest wiele wówczas nawet gdyby nasz główny kanał zawiódł reszta miejmy nadzieje nie zawiedzie i nie spowoduje to upadku firmy lub osłabienia jej pozycji na rynku. Gdy nasz towar sprzedaje setki firm na rynku to nawet gdy jedna czy kilka przestanie to nie powinno to zachwiać naszej stabilności.

Outsourcing nie tylko dla hurtowników
     Jednym z takich sposobów jaki możemy wykorzystać oprócz bycia hurtownikiem może być program partnerski, który doskonale sprawdza się w Internecie, gdzie wiele osób prowadzi blogi lub swoje tematyczne strony WWW, które są na nieraz bardzo wysokim poziomie a dzięki temu skupiają wokół siebie rzesze klientów. Tacy ludzie mogliby stać się naszymi partnerami i promować nasze towary, ale to już temat na inny artykuł Programu partnerskie - czym jest.

Zlecanie sprzedaży firmie
    Kolejnym sposobem jest zlecanie na zewnątrz całej, lub części sprzedaży firmie zajmującej się sprzedażą. Najczęściej polega to na wynajęciu firmy z przedstawicielami handlowym, którzy się w tym specjalizują. Firmie, która decyduje się na zlecanie sprzedaży na zewnątrz w szczególności gdy nie ma w tym polu doświadczenia oraz zaplecza może odnieść z tego tytułu sporo korzyści. Przy dobrej optymalizacji może okazać się, że organizowanie tego wszystkiego u siebie może być nie dość, że kłopotliwe, czasochłonne oraz wymagać ogromnej wiedzy. Później konieczna jest też struktura by zarządzać sztabem ludzi itp. Oczywiście nic nie ma za darmo.

Podobne tematy

Outsourcing - czy zlecać na zewnątrz
Outsourcing sprzedaży

Różne
Literatura biznesowa
lokaty | konta oszczędnościowe | kredyty hipoteczne | kredyty gotówkowe |
lokaty strukturyzowane | lokaty bankowe
copyright © www.i-kredyt.com