test
kredyt


Biznes i inwestycje
Konto bankowe i kredyt
Oprogramowanie dla firmy

Założenie firmy - produkcja

    Gdy w grę wchodzi założenie firmy trzeba najpierw ustalić, czy będziemy zajmowali się produkcją, bo gdy odbywa się rejestracja firmy musimy poinformować o tym stosowny urząd. W artykule skupimy się na zaletach i wadach produkcji.

    Gdy założenie firmy mamy już za sobą możemy wreszcie zająć się produkcją. Jeśli nam się uda będzie to chyba najbardziej ciekawy sposób na biznes, myślę, że ciekawszy od handlu i usług. Oczywiście o ile go dobrze zorganizujemy, bo inaczej prawdopodobnie pochłonie nasz cały wolny czas. To, że ludzie z zadowoleniem używają naszych produktów może cieszyć w szczególności, gdy widzimy kogoś noszącego ubrania przez nas wyprodukowane lub widzimy jak ktoś używa sprzętu naszej produkcji.
Wracając jednak do tematu to o ile w usługach możemy działać samemu to w produkcji będzie już ciężko działać w pojedynkę. Jest wiele zalet ale i wad bycia producentem towarów.
Gdy spojrzymy na rynek to możemy dojść do wniosku, że w zasadzie to produkcja napędza zarówno handel jak i dużą część usług, bo przecież są one często związane z towarem, jego naprawą, przeróbkami oraz konserwacją.
Każdemu kto chce się zajmować produkcją można śmiało polecić książkę Henry'ego Forda, który wiele lat temu stworzył taśmę produkcyjną i rozwiązał wiele problemów optymalizując je tak, że produkcja stała się tania opłacalna oraz zyskowna.

Wady produkcji:


Zalety produkcji:
    Produkcja jest w sumie motorem całego rynku i daje pracę wielu ludziom, choć często nieodłącznie wiąże się też z odpowiedzialnością. W przeciwieństwie do usług jednak pozwala na większą swobodę, bo gdy wszystko dobrze zorganizujemy i zoptymalizujemy to jest szansa na duży zysk w stosunku do godzin pracy.

Ciekawe produkty

Samodzielna firma. Załóż i rozwiń własną firmę 37,00 zł
Podobne tematy

Własna firma - usługi
Usługi porady - czyli co zrobić, by usługi się opłaciło prowadzić

Różne
Literatura biznesowa
lokaty | konta oszczędnościowe | kredyty hipoteczne | kredyty gotówkowe |
lokaty strukturyzowane | lokaty bankowe
copyright © www.i-kredyt.com