test
kredyt


Biznes i inwestycje
Konto bankowe i kredyt
Oprogramowanie dla firmy

Najpierw wytycz kierunek później działaj!

    Czasem ważniejsze jest zatrzymanie się i chwilę przemyślenie tematu niż ślepe parcie do przodu. Bezrozumne działanie może być gorsze czasem niż nic nie robienie...

    Bezrozumne przykładanie siły do czegokolwiek może się skończyć źle. Pewnie większość z nas usłyszała kiedyś powiedzenie: "Nic na siłę". Nie po to otrzymaliśmy rozum, by z niego nie korzystać!
Czasem wystarczy się zatrzymać zaplanować skalkulować następnie ewentualnie skorygować i zaplanować działanie na każdym szczeblu przedsięwzięcia i ogień! Do dzieła!
Wtedy tak zaplanowane działanie ma szanse całkiem niezłego powodzenia. Bylebyśmy za dużo się nie rozpraszali w międzyczasie. Trzeba czasem korygować swoje plany, ale nie wtedy kiedy jest ciężko tylko wtedy kiedy jest taka realna potrzeba. Bo przecież nie wszystko jesteśmy w stanie na początku uwzględnić. Część problemów, możliwości pojawia się później.

Może mały przykład - nie kręć się w kółko!

     Gdy działamy bezrozumnie, chaotycznie, na siłę to można to porównać do wyścigu dwóch kajakarzy z czego jeden wiosłuje równomiernie raz z jednej raz z drugiej strony i płynie do przodu.
Natomiast drugi wiosłuje z całej siły z jednej strony przez co kręci się z dużą prędkością w kółko. Najgorsze jest to, że tkwi w tym! Lub tego nie widzi.
Może mi ktoś zarzuci, że niedorzeczny przykład, bo przecież jak może kajakarz nie widzieć, że się kręci w kółko... Owszem może kajakarz nie, ale przedsiębiorca to już inny temat. Czasem mam wrażenie, że nie dostrzega, że kręci się w kółko...
Tak można porównać bezrozumne działanie. Często niezaplanowane działania takim czymś owocują. Napracujemy się jak wół a efekt kiepski. Cała praca na marne bo płynęliśmy nie w tą stronę co trzeba, lub kręciliśmy się w kółko.
Dlatego gorąco zachęcam do planowania swoich działań. W szczególności jeśli mamy własną firmę. Wówczas tak ciężko to wszystko ogarnąć bez planu... Tak łatwo się kręcić w kółko. Robić najprzyjemniejsze obowiązki rano, przeglądnąć prasę biznesową, lub stronki biznesowe, chwilę coś porobić i... "ojejku już 17? a to może jeszcze zostanę w firmie i popracuję..." i zaczyna się właściwa praca, gdy przysłowiowy nóż na gardle.

Nie trwoń swoich sił
      Często jest tak, że gdy mamy dużo do zrobienia jest pokusa żeby tu "dzióbnąć", tam "dzióbnąć" i w sumie nic nie zrobić... Bo nie od dziś wiadomo, że gdy robimy coś hurtem to jest taniej! Taniej nie tylko jeśli chodzi o pieniądze, ale też jeśli chodzi o czas. Przecież to też bardzo ważne aktywo, którego z resztą nie da się dokupić. Można kupić czyjś czas, ale to nie doda nam godzin w naszej dobie...
Wszystko można roztrwonić nie tylko pieniądze. Można mieć wielu przyjaciół a tak naprawdę nie mieć dla żadnego z nich czasu, bo jest ich za wielu...
Można roztrwonić siły przez zajmowanie się tysiącem rzeczy a nie dokończyć żadnej z nich itd.

Ciekawe produkty

Biznesplan 24,90 zł
Podobne tematy

Po co mi biznesplan?
Mam biznesplan - co dalej?

Różne
Literatura biznesowa
lokaty | konta oszczędnościowe | kredyty hipoteczne | kredyty gotówkowe |
lokaty strukturyzowane | lokaty bankowe
copyright © www.i-kredyt.com