test
kredyt


Biznes i inwestycje
Konto bankowe i kredyt
Oprogramowanie dla firmy

Kredyty – nałóg czy komfort zakupów

     Konsumpcjonizm Polaków w ostatnich latach jest bardzo wysoki i powszechny między innymi dzięki popularnym kredytom i rozkładaniu zakupów na raty.

     Wiele osób nigdy nie było w stanie urządzić sobie mieszkania lub kupić domu tylko z własnych oszczędności czy dochodów za gotówkę. Tymczasem kredyty umożliwiają cieszenie się zakupem potrzebnego produktu w danej chwili, tu i teraz jednocześnie z innymi równie pożądanymi, kiedy płatność zostaje odroczona lub rozłożona na mało odczuwalne w budżecie domowym raty.

     Oczywiście należy chronić się przed popadnięciem w skrajność i nałogowym kupowaniu wszystkiego na kredyt, po czym okazuje się iż nie jest nas stać na spłatę wszystkich zobowiązań, która to sytuacja powoduje konieczność ząciągnięcia pożyczki na spłatę kredytu. Istna pętla kredytowa doprowadzić może nie tylko do bankructwa finansowego, ale również do kłopotów rodzinnych, zdrowotnych, emocjonalnych i egzystencjalnych. Zakupy na raty to wielka zaleta i komfort, jednak także pułapka i nałóg, który niekontrolowany może zrujnować nie tylko nasze życie, ale także gospodarkę.

Dlatego warto mądrze, z rozsądkiem korzystać z tego narzędzia mając na uwadze to, że kredyt gotówkowy nie jest ani darowizną ani też darmową pożyczką, lecz towarem, który kosztuje podobnie jak inne produkty w na półkach sklepowych.

Ciekawe produkty

Poczta pantoflowa. Sztuka marketingu szeptanego 38,85 zł
Skuteczny marketing w małej firmie 36,65 zł
Reklama partyzancka. Efektywne strategie dla małej firmy 51,45 zł
Uniwersytet Donalda Trumpa. Marketing 51,45 zł
Badania marketingowe w małej firmie 36,65 zł
Dodatek gratis! Kolejna wspaniała teoria marketingowa 38,85 zł
Kluczowe umiejętności marketingowe. Strategie, techniki i narzędzia 72,45 zł
Podobne tematy

Kredyt gotówkowy
Kredyty – nałóg czy komfort zakupów

Różne
Literatura biznesowa
lokaty | konta oszczędnościowe | kredyty hipoteczne | kredyty gotówkowe |
lokaty strukturyzowane | lokaty bankowe
copyright © www.i-kredyt.com