test
kredyt


Biznes i inwestycje
Konto bankowe i kredyt
Oprogramowanie dla firmy

Kanały sprzedaży - zwielokratnianie i dywersyfikacja

kanaly sprzedazy  W sprzedaży ważną rzeczą jest dywersyfikacja a także zwielokrotnianie kanałów sprzedaży. Co to oznacza i jakie są korzyści tego typu działania?

Dywersyfikacja kanałów sprzedaży
     Sprzedaż podobnie jak źródła dochodu kieruje się tymi samymi zasadami, czyli warto je dywersyfikować, by uniezależnić się od ewentualnych krachów na rynku. Tym sposobem jeśli sprzedawać będziemy za pomocą różnych kanałów to nawet gdy rynek zdołuje jeden z nich to powinno nam zostać ich jeszcze sporo.
Przecież nie musimy korzystać tylko z jednego sklepu stacjonarnego. Możemy wesprzeć się kanałem internetowym. Gdy jeden z nich będzie zniżkował to jest szansa, że drugi będzie nas utrzymywał na powierzchni.

Możliwości jest wiele i warto korzystać z nich póki możemy i póki nas na to stać. Dla dystrybutorów jednym ze sposobów może być outsourcing sprzedaży, czyli oprócz własnych wysiłków związanych ze sprzedażą można spróbować zlecić to też na zewnątrz choćby częściowo.
Sklepy stacjonarne detaliczne natomiast oprócz korzystania z możliwości jakie dają sklepy internetowe można spróbować zainstalować w nim program partnerski, dzięki któremu wielu może promować nasze produkty na prowizji. Więcej o tym w artykułach związanych z programami partnerskimi:Czym jest natomiast to zwielokrotnianie?
    Otóż jest ono tym co już napisałem powyżej. Oprócz dywersyfikacji, czyli różnicowania kanałów sprzedaży możemy również wzmacniać ten efekt poprzez np. zastosowanie programu partnerskiego, który może sprawić, że gdyby nawet sklep internetowy stracił oglądalność to wielokrotność stron partnerskich powinna zadbać o to, by sprzedaż mimo wszystko była na wysokim poziomie.
Analogicznie można to sobie przetłumaczyć na inne kanały. Choć w standardowym sklepie będzie o wiele ciężej to jednak jest to też możliwe.

Ciekawe produkty

Strategiczne zarządzenie sprzedażą 69,00 zł
Podobne tematy

Kanały sprzedaży - zwielokratnianie i dywersyfikacja

Różne
Literatura biznesowa
lokaty | konta oszczędnościowe | kredyty hipoteczne | kredyty gotówkowe |
lokaty strukturyzowane | lokaty bankowe
copyright © www.i-kredyt.com