test
kredyt


Biznes i inwestycje
Konto bankowe i kredyt
Oprogramowanie dla firmy

Jak zostać kredytobiorcą?

    Wiele osób otrzymuje kredyty, jednak by móc zaciągnąć kredyt obojętnie czy gotówkowy czy hipoteczny trzeba spełnić pewne warunki. Tym właśnie zjemiemy się w niniejszym artykule.

     W jaki sposób otrzymać kredyt? Gotówkowy, hipoteczny? Zawsze jako klienci w tym przypadku musimy wykazać się zdolnością kredytową, w przypadku zakupów na raty, mimo iż zakup jest swego rodzaju kredytem może to zostać uproszczone do posiadania pozytywnej historii kredytowej w BIK oraz oświadczenia o aktualnej kondycji finansowej.

W zasadzie podstawą do bezproblemowego zostania kredytobiorcą jest zaczęcie historii kredytowej, która pomaga ocenić i zniwelować ryzyko banku udzielającego kredytu dziś i w przyszłości, dzięki widocznej terminowości spłat, wielkości zobowiązań i przebiegu ich spłaty. Aby rozpocząć możliwość kredytowania należy wykazać się zdolnością kredytową, która różnie bywa ustalana, przez różne banki, gdyż to one ustalają własny poziom ryzyka jakie przejmują decydując o udzieleniu kredytu wobec klienta.

Z uwagi na niestabilność sytuacji gospodarczej w kraju wymagania te są coraz bardziej obostrzane i coraz trudniej zwłaszcza młodym osobom wykazać zdolność kredytową. Podstawowym warunkiem w większości instytucji finansowych jest posiadanie dowodu osobistego oraz stałych dochodów z umowy o pracę na czas nieokreślony lub działalności gospodarczej prowadzonej minimum pół roku i wykazującej stałe dochody na określonym poziomie wymaganym do uzyskania kredytu we wnioskowanej kwocie.

Ciekawe produkty

Analiza kredytu, czyli - jak się nie dać oszukać! 14,00 zł
Podobne tematy

Jak zostać kredytobiorcą?
Kredyty – nałóg czy komfort zakupów

Różne
Literatura biznesowa
lokaty | konta oszczędnościowe | kredyty hipoteczne | kredyty gotówkowe |
lokaty strukturyzowane | lokaty bankowe
copyright © www.i-kredyt.com