test
kredyt


Biznes i inwestycje
Konto bankowe i kredyt
Oprogramowanie dla firmy

Cross selling

     Jedną ze strategii sprzedaży jest technika cross selling, jej zastosowanie może znacznie zwiększyć sprzedaż w naszym sklepie.

       Cross selling jest strategią sprzedaży powiązanych produktów. Umożliwia ona klientowi zakup oprócz produktu głównego parę drobiazgów (niekoniecznie tanich) potrzebnych do obsługi, konserwacji, czyszczenia lub też rozszerzających jego funkcjonalność.
         Niekoniecznie musi to być duża sprzedaż, lecz nawet drobna, ale w skali całej sprzedaży pozwala na znaczne zwiększenie obrotów sklepu. Często też na drobnych produktach może być większa marża sprzedażowa, dzięki czemu nawet niewielkie zwiększenie obrotu pozwali na duże procentowe zwiększenie zysków z pojedynczych transakcji. Oczywistym przecież faktem jest to, że raczej nieopłacalna byłaby sprzedaż guzików w pasmanterii na 5% tak jak na przykład niekiedy sprzedaż drogich telewizorów. Duża marża przy tanich produktach jest okupiona dużą ilością
pracy związanej z obsługą drobnego zamówienia.

Ale wracając do tematu cross sellingu metoda ta jest często wykorzystywana w sklepach internetowych gdzie oprócz sprzedaży samego produktu oferowany jest dodatkowo inny z nim powiązany. Przykładowo sprzedając odkurzacz sprzedajemy przy okazji worki papierowe do niego. Tym samym zwiększamy obrót w naszym sklepie. Wymaga to trochę więcej pracy, ale może podnieść sprzedaż w naszym sklepie. Klient zaś może też być zadowolony, bo worki za niedługi czas byłyby mu potrzebne i musiałby ich szukać albo w sklepie stacjonarnym, lub też zamawiać ponownie u nas i potencjalnie tracić pieniądze na przesyłkę.

Ciekawe produkty

Strategiczne zarządzenie sprzedażą 69,00 zł
Podobne tematy

Rejestracja firmy - handel
Cross selling

Różne
Literatura biznesowa
lokaty | konta oszczędnościowe | kredyty hipoteczne | kredyty gotówkowe |
lokaty strukturyzowane | lokaty bankowe
copyright © www.i-kredyt.com