test
kredyt


Biznes i inwestycje
Konto bankowe i kredyt
Oprogramowanie dla firmy

Bądź skupiony jak laser

      Gdy pracujesz u siebie zrób plan i się go trzymaj. Gdy podczas pracy przyjdą Ci do głowy inne ciekawe opcje spędzenia czasu a zaplanowałeś dokonanie tego czy tamtego - obalaj natychmiast te myśli.

      Bądź jak laser skupiony na swoim zadaniu. Jeśli pojawiają się jakieś nie najważniejsze czynniki zewnętrzne, które chciałby oderwać Cię od pracy natychmiast je ucinaj. Jeśli pracujesz przy komputerze utnij wszystkie "niewinne" przeglądania stron niezwiązanych z pracą. Bądź skupiony na tym problemie którego rozwiązanie sobie założyłeś. Niech nic nieważnego nie będzie w stanie oderwać Cię od pracy, bądź jak głucha maszyna którą ktoś próbuje rozproszyć.
Jeśli się rozproszysz i przeskoczysz na inny nieistotny temat to być może nigdy nie dokończysz tego co zacząłeś i co powinieneś dokonać. Zarówno w swoim biznesie jaki i w pracy trzeba kontrolować samego siebie. W pracy jeśli zajmujemy się czymś innym niż dostaliśmy wytyczne i jest płacone nam za godzine to najprawdopodobniej będzie to można nazwać okradaniem szefa chyba, że on się na to zgadza. Gdy we własnym biznesie działamy w ten sposób sami sobie szkodzimy.
Ciekawe strony można przeglądnąć w przerwie, lub po pracy.

Rozmycie celów i niedokończone zadania
     Wydaje się, że to właśnie rozmycie celów i roztrwonienie sił powiązane z lenistwem może być przyczyną rozpadu firm.
Roztrwonieniem sił może też być przy realizacji jednego zadania skakanie po kilku innych. W rezultacie może braknąć czasu na to podstawowe a często jest tak, że gdy czegoś się nie do kończy to tak jakby tego wcale nie było. Nie dość,  że nie przynosi korzyści to jeszcze straciliśmy na to zadanie dużo czasu.

Ciekawe produkty

Osiąganie celów. 10 zasad skutecznego działania 29,00 zł
Podobne tematy

Motywacja do pracy
Gdy motywacja do pracy jest na bakier
Motywacja

Różne
Literatura biznesowa
lokaty | konta oszczędnościowe | kredyty hipoteczne | kredyty gotówkowe |
lokaty strukturyzowane | lokaty bankowe
copyright © www.i-kredyt.com