test
kredyt


Biznes i inwestycje
Konto bankowe i kredyt
Oprogramowanie dla firmy

Motywacja do pracy

       Często jest tak, że na początku gdy rozpoczyna się projekt to człowiek jest bardzo zmotywowany, każda czynność daje radość i przychodzi z łatwością (wiem, bo przechodziłem przez to samemu). Z czasem ten zapał może słabnąć aż wreszcie dopaść może także znudzenie i marazm. To pierwsza oznaka, że projekt jest zagrożony. Trzeba walczyć o motywację! Swoją i swojego zespołu. Jej brak może oznaczać upadek projektu.

      Na początek pozwolę sobie zadać pytanie: Co natomiast ma wspólnego motywacja z motorówką? Otóż, gdy porównamy swoją firmę do łodzi, którą chcemy przemieścić w konkretne miejsce, to jedną z możliwości by tego dokonać jest wiosłowanie lub podpięcie silnika tak, że zaczyna płynąć z zawrotną prędkością, nie rozglądając się za dużo na boki. Ten silnik to motywacja a siłą motywacji jest dobre marzenie, które nas pociąga i nadaje sens naszej pracy.
Sama łódź napędzana wiosłami zwykłej często nudnej pracy raczej nie wystarczy, żeby osiągnąć marzenie. Trzeba dać "kopa" łodzi. Trzeba zamontować silnik, który nie będzie zważał na fale, ale odpowiednio ukierunkowany będzie pchał łódź do celu a jego siła i upór przecinać fale na pół!
     
Marzenie, motywacja do pracy, dobry plan i konkretne działanie!
      Tak więc dobry plan i dobry zapał poparty dążeniem do konkretnego marzenia jest czymś na czym powinna się opierać każda firma. Prawie wszystkimi czynnościami w pracy można się znudzić i zacząć z marazmem wiosłować. Gdy jednak jest silne marzenie to silnik motywacji powinien być sprawny i powinien sobie poradzić w niemal każdej sytuacji!
Powinien przepchnąć łódź płynącą nawet pod duży prąd. Nie mówię, że można osiągnąć wszystko bo byłaby to bzdura, lecz gdy cel jest realny i motywacja mocna poparta dobrym i silnym marzeniem a do tego dołożymy sprawną strategię podejmując twardo te działania to szanse na osiągnięcie sukcesu są ogromne.

Zatem podsumowując łódź dryfująca na falach miotana przez wichry to firma, która nie ma marzeń i planu, natomiast motorówka to taka, która ma strategię, marzenie, motywację oraz działa.

Tak samo i nasza motywacja ma być tak silna, że powinna przezwyciężać wiele różnych trudności i nasze słabości. Gdy nam się nie chce pracować to spojrzenie na naszkicowane na kartce marzenie powinno nam dać tyle siły by zwyciężać swój marazm. Tak jak rakieta lecąca w kosmos ma nośnik, który wypycha ją do góry, tak u nas motywacja powinna nas przedrzeć przez różne trudności i nasz marazm, brak ochoty do pracę itp.
Każde zwycięstwo, które zbliża do celu powinno tą motywację dodatkowo wzmacniać.

Podobne tematy

Po co mi biznesplan?
Mam biznesplan - co dalej?
Motywacja do pracy
Gdy motywacja do pracy jest na bakier

Różne
Literatura biznesowa
lokaty | konta oszczędnościowe | kredyty hipoteczne | kredyty gotówkowe |
lokaty strukturyzowane | lokaty bankowe
copyright © www.i-kredyt.com