test
kredyt


Biznes i inwestycje
Konto bankowe i kredyt
Oprogramowanie dla firmy

Motywacja

    Dużym problem z motywacją mogą mieć ci, którzy osiągnęli swój cel i teraz muszą tkwić w tym najwyższym punkcie w pełnym skupieniu.

     Podobnie jak mistrz świata w sporcie, gdy osiągnął już coś raz, drugi, piąty, to to szóste, czy siódme zwycięstwo niekoniecznie będzie go odpowiednio motywowało do pracy. Tak się może dziać, że podobnie do sportowca ciężko nam będzie się zebrać w sobie i osiągnąć co wymaga wielkiego wysiłku po raz kolejny.
Wówczas trzeba motywować się czymś innym, by nie stracić tej szansy. Będąc na szczycie łatwo jest spaść, bo łatwo jest popaść w lenistwo i uśpienie.
Niektórzy twierdzą, że wtedy trzeba dalej biznes utrzymywać na wysokich obrotach, bo każde uśpienie czujności może kosztować wiele.

Jest to trudne, bo gdy osiągniemy już jakiś cel po chwili tryumfów często przychodzi poczucie nudy, bo niekiedy to właśnie ten nieosiągalny cel nas motywował. Teraz gdy on przestał istnieć i stał się czymś zdobytym, powszednim niekoniecznie będzie wystarczającym bodźcem do dalszej wzmożonej pracy, by go utrzymać. Po jakimś czasie niestety może wziąć w górę znudzenie.

Jeden z bogatych ludzi powiedział, że dla niego pieniądze niekoniecznie są wystarczającą motywacją by podejmować jakieś konkretne działanie.

Misja w firmie

   W firmie dobrze jest mieć też misję - taką charytatywną działalność, która nada sens naszemu działaniu pomimo osiągnięcia celu. Jeśli nie będziemy tego czynić dla siebie to będziemy mieli choć taką motywację, by pomagać innym. Więcej o misji w firmie w artykule Misja w firmie.


Różne
Literatura biznesowa
lokaty | konta oszczędnościowe | kredyty hipoteczne | kredyty gotówkowe |
lokaty strukturyzowane | lokaty bankowe
copyright © www.i-kredyt.com