test
kredyt


Biznes i inwestycje
Konto bankowe i kredyt
Oprogramowanie dla firmy

Więcej gadacie niż robicie

      Pamiętam jak za czasów nauki jeszcze miałem oddać pewną pracę, ale dłuższy czas nic nie robiłem i gdy przyszedłem na konsultacje i nauczyciel dowiedział się, że jeszcze nic prawie nie zrobiłem usłyszałem dosadne hasło, które aż poszło mi "w pięty" - "E to wy więcej gadacie niż robicie".

    Czasem człowiek potrzebuje takiego kopa z zewnątrz. Rzeczywiście wówczas rozciągnąłem pracę na długi czas i zajmowałem się czymś innym a termin jej oddania zbliżał się dużymi krokami.

W biznesie warto zatem mieć plan i go prawie bezwzględnie przestrzegać. O ile w szkole czy na uczelni może się nam upiec, to niestety w życiu każde rozwleczenie pracy, czy też pobłażanie sobie, może doprowadzić przy dużych kosztach startowych naszą firmę do upadku, lub do kiepskich zysków...

Warto zatem napisać biznesplan, w który definiujemy co będziemy robić na co dzień w firmie oraz mieć też codzienny kalendarz papierowy lub też w komputerze, który będzie nas prowadził jak pracownika. Gdy skończymy jedno działanie zaczynamy następne wszystko według planu. Warto rozpisywać terminy, ile czasu mamy na dane zadanie itp.

Ciekawe produkty

Biznesplan 24,90 zł
Podobne tematy

Forma plannera papierowy czy komputerowy?

Różne
Literatura biznesowa
lokaty | konta oszczędnościowe | kredyty hipoteczne | kredyty gotówkowe |
lokaty strukturyzowane | lokaty bankowe
copyright © www.i-kredyt.com