test
kredyt


Biznes i inwestycje
Konto bankowe i kredyt
Oprogramowanie dla firmy

Walka z ciągłym niezadowoleniem

Czasem w pracy możemy odczuwać ciągłe niezadowolenie i pomału zrażać się do tego wszystkiego. Ważne jest wówczas skupienie na celu, który myślę, że rozwinęliśmy w biznesplanie.

     Ciągłe niezadowolenie - jeśli je odczuwamy to trzeba coś z tym zrobić zanim będzie za późno. Należy wgryźć się w temat, stanąć jakby obok i popatrzeć na siebie, swoje działanie a następnie spisać sprawy, które powodują w nas niezadowolenie, dotrzeć do sedna sprawy, a następnie rozprawić się z tym co jest złe.

Ciągły niepokój może pojawiać się z różnych powodów. Spróbujemy to niżej w punktach rozwinąć, choć będą to tylko przykłady kilku stresorów i każdy sam powinien znaleźć swoje sam i spróbować zaradzić problemom.
Uważajmy jednak by nie wydawać pochopnych ocen, czasem może nawet nie to co z pozoru wydaje się być problem, będzie nim naprawdę, czasem problem może leżeć jeszcze głębiej, trzeba wówczas docierać do sedna i leczyć przyczynę nie zaś skutek - bo takie rozwiązywanie problemów może być trochę naiwne i nieskuteczne.

Niektóre rzeczy, które mogą nas stresować, niepokoić to:

  1. Ciągła gonitwa, powodująca ciągły stres -może warto przeanalizować swoją działalność pod względem zadań i zobaczyć co najwięcej powoduje ten stres, jeśli to, że nigdy nie możemy zdążyć na umówione spotkanie to może warto wygospodarować na przykład 10 minut i o te parę minut wcześniej wyjechać i bez stresu dotrzeć na umówioną godzinę na spotkanie? 
  2. Niezadowolenie z powodu spraw dla nas uciążliwych - chyba każdy z nas ma takie sprawy, których nie chce się nam podjąć a wiem że musimy je kiedyś zrobić, na samą myśl "przechodzą ciarki". Warto je spisać na kartce i jak najszybciej się z nimi rozprawić. Po co mają nam psuć humor codziennie. Po ich zrobieniu możemy poczuć całkiem niezłą satysfakcję i już dłużej nie będą nam zatruwały życia.
  3. Za dużo sobie narzuciliśmy i nie możemy nigdy wyrobić - Gdy przeanalizujemy zadania, które przeznaczyliśmy na dany dzień może się okazać, że trochę przesadziliśmy. Za dużo rzeczy do zrobienia a za mało czasu. Wówczas codziennie możemy mieć poczucie niezadowolenia. Znowu nie zrobiliśmy tego co zaplanowaliśmy, takie poczucie może w nas powodować mocne niezadowolenie i nas zniechęcać. Warto więc poświęcić trochę czasu na to, by dobrze zaplanować grafik naszych zajęć i nie przesadzić w żadną ze stron. Gdy zaplanujemy za mało to może się okazać, że roztrwonimy ten czas, bo rozciągną się nam pozostałe rzeczy na dłuższy okres. Istnieje niebezpieczeństwo, że patrząc na zegarek możemy stwierdzić: a to jeszcze mam dużo czasu to mogę działać powoli.
  4. Nie zaplanowaliśmy naszego działania i ciągle odnosimy wrażenie, że nic nie robimy, że czas przelatuje nam przez palce - Kolejnym problemem, który może nas dotykać to to, że w ogóle nie zaplanowaliśmy naszego działania. Efektem takiego stanu rzeczy może być to, że ciągle musimy się zastanawiać, co by tu teraz zrobić? W firmie powinniśmy mieć to już spisane, najlepiej dzień wcześniej i gdy przychodzimy to od razu wiemy co mamy po kolei robić, bez tracenia sił i czasu na to, by zastanawiać się co teraz mam zrobić.Podobne tematy

Rozwój przedsiębiorcy

Różne
Literatura biznesowa
lokaty | konta oszczędnościowe | kredyty hipoteczne | kredyty gotówkowe |
lokaty strukturyzowane | lokaty bankowe
copyright © www.i-kredyt.com