test
kredyt


Biznes i inwestycje
Konto bankowe i kredyt
Oprogramowanie dla firmy

Rozwój przedsiębiorcy

     Dobry przedsiębiorca powinien zajmować się nie tylko swoim biznesem, lecz powinien rozwijać się w wielu płaszczyznach. Omówimy tu te najważniejsze.

Między innymi powinien postawić na:

  Gdy zabraknie któregokolwiek firma będzie zmierzać donikąd. Gdy zaniedbamy nasze umiejętności biznesowe możemy się stać mało konkurencyjni. Gdy zaniedbamy rozwój zawodowy to nasze produkty usługi mogą się stać przestarzałe, tak jak to np. w elektronice panuje hasło, że co 5 lat dezaktualizuje się połowa wiedzy. Zatem gdy nie ma rozwoju staniemy się pełni przestarzałych pomysłów nikomu niepotrzebnych.

Sport     

      Kolejny rozwój sportowy jest konieczny, gdyż gdy nie będziemy dbać o swoją kondycję fizyczną choć najmniejszym stopniu - istnieje duże prawdopodobieństwo, że staniemy się fizycznie kalekami, którym nawet podbiec parę kroków jest ciężko... a już większy wysiłek grozi zawałem.
Pozwolę sobie na takie proste porównanie znający się na mechanice samochodowej mówią, że auto potrzebuje od czasu do czasu "przegonienia" go w trasie przy większej niż jeździmy w mieście prędkości. Dlaczego? Ponieważ gdy wyruszamy w trasę auto rozgrzeje się w pełni, również przy większej prędkości są większe przepływy oleju i innych płynów, tak więc gdyby cokolwiek osadziło się na ściankach kanałów, którymi płyną te płyny większe ciśnienie i wysoka temperatura może te osadzające się "złogi" przetkać i usunąć. Gdy natomiast jeździmy na krótkich podjazdach to auto nawet się nie rozgrzeje i osad zbiera się coraz bardziej na ściankach.
     Analogicznie możemy porównać działanie człowieka gdy tylko pracujemy i nie rozwijamy się fizycznie - decydujemy się albo przez brak czasu lub lenistwo na totalny brak ruchu narażamy się na bardzo niebezpieczną sytuację. Gdy jesteśmy cały czas w stanie spoczynku w żyłach krew wolno przepływa co może powodować zwężanie się żył, osadzanie się różnych niepożądanych elementów na ściankach żył. Później nagle potrzebujemy podbiec kawałek i ... tragedia możemy dostać zawału, bo żyły są zatkane, lub zwężone i serce nie jest w stanie przepchać krwi przez to wąskie gardło.
Gdy jednak regularnie ćwiczymy w szczególności takie ćwiczenia jak bieg, rower i tym podobne ruchowe, najlepiej ponad pół godziny wówczas utrzymujemy swoje ciało w dobrej kondycji i minimalizujemy ryzyko, że nagle gdy przyjdzie nam wykonać jakiś gwałtowny ruch to dostaniemy zawału.
Oczywiście gdy dłuższy czas nie ćwiczyliśmy nie warto od razu rzucać się na duży wysiłek, wszystko trzeba robić stopniowo.

Rodzina
       Kolejny element to rozwój własnej rodziny. Często przedsiębiorca jest tak zafascynowany własną działalnością, że nie dostrzega już poza nią prawie nikogo, nie dostrzega nawet najbliższych, rodzinę. Zdarza się i tak, że właściciel biznesu chciałby pracować cały dzień nie mając czasu na pielęgnację własnej rodziny. Po jakimś czasie rodzina zaczyna sobie pomału sama radzić, bez takiego ojca, który staje się coraz bardziej obcy... Osobiście znam przypadek osoby, która mówiła, że podziwia swego ojca, który wstawał rano i na 6 szedł do swojego warsztatu i wracał około 23, tylko że jest jeden ogromny problem... jego w najważniejszych chwilach życia swego dziecka nie było..., będąc regularnie od 6 rano do 23 poza domem był po prostu prawie nieobecny w życiu rodziny. Cud, że ta rodzina się utrzymała. Bo to czemu poświęcamy czas oznacza w pewnym sensie, że jest to dla nas ważne, zatem jeśli nie mamy czasu dla własnej rodziny pośrednio mówimy, że nie jest ona dla nas ważna.

Religia
    Ostatni rozwój duchowy - religijny, choć wymieniony na końcu wydaje się być najważniejszy. Dlaczego? Bo i po co nam prężna bogata firma, znakomite zdrowie jak i tak na końcu każdy z nas odejdzie i zostawi to wszystko i gdy zaniedba ten niezmiernie ważny aspekt życia może się okazać, że stracił wszystko też i te poprzednie za jednym zamachem. Jeśli chodzi o ten rozwój to bardzo gorąco polecam stronę: Rozważania duchowe

Ciekawe produkty

Efekt lojalności. Ukryta siła rozwojowa Twojej firmy 67,00 zł
Samodzielna firma. Załóż i rozwiń własną firmę 37,00 zł

Różne
Literatura biznesowa
lokaty | konta oszczędnościowe | kredyty hipoteczne | kredyty gotówkowe |
lokaty strukturyzowane | lokaty bankowe
copyright © www.i-kredyt.com