test
kredyt


Biznes i inwestycje
Konto bankowe i kredyt
Oprogramowanie dla firmy

Teoria czy praktyka oto jest pytanie!

    Jaką postawę obrać w biznesie. Czy ciągle się dokształcać i dokształcać, czy też ruszyć z kopyta i nie zwracając na różne teorie i sposoby zacząć działać?

     Gdy chcemy działać w biznesie to ważne są zarówno teoria jak i praktyka a dokładniej bardzo ważna jest praktyka poparta dobrą wiedzą. By skutecznie prowadzić biznes trzeba mieć zarówno wiedzę branżową, lub kogoś zatrudnić co ma doświadczenie, oraz wiedzę biznesową.
Ta druga jest niemal konieczna dla przedsiębiorcy, bo gdy myśli poprawnie biznesowo to kieruje firmę na dobre tory, gdy nie zna się na biznesie to wiedza branżowa może na niewiele się zdać, bo co z tego, że produkt przez niego wytworzony będzie znakomity jak nie będzie potrafił go sprzedać... Owszem można zatrudnić kogoś kto zajmie się biznesem, lecz wydaje mi się, że będąc właścicielem firmy lepiej jest choć z grubsza rozumieć zasady prowadzenia biznesu.

Można zatem powiedzieć, że przedsiębiorca powinien znać i dobrze rozumieć pojęcia zysków pasywnych, inwestowania, systemowego prowadzenia firmy, minimalizowania kosztów w firmie oraz jak ją reklamować i rozwijać a później trzeba zacząć działać czyli przejść do praktyki.

Nie zatrzymuj się ani na teorii ani na samej praktyce

     Nie można się jednak zatrzymać na teorii, bo jest to błędne koło. Paradoksalnie można się uczyć i uczyć i nic nie robić. To takie samo błędne koło jak nie dokształcać się i tylko pracować. Obie te skrajności mogą sprowadzić na manowce niejednego.
Gdy zaczynamy robić coś praktycznego to bardzo dużo się uczymy. Poza tym teoria często sama się wtedy wyjaśnia i nie jest już tak straszna na jaką z daleka wygląda. Gdy zaczynamy robić coś praktycznego to łatwiej jest też znaleźć istotną wiedzę, bo wiemy czego szukać, lub o co pytać.
     Nawet nauczyciel naukowy nie powinien zatrzymać się na teorii, bo wówczas wiedza ta może być mało ugruntowana i powierzchowna. Moim zdaniem dopiero teoria powiązana z praktyką daje nauczycielowi solidny obraz całego tematu i pozwala uczyć tego co jest naprawdę ludziom potrzebne a nie wybujałych i nikomu niepotrzebnych teorii. Gdy lekcję prowadzi nauczyciel praktyk i wiedzę przekazuje rzetelnie to zainteresowanemu aż się chce słuchać, bo wie że nie marnuje czasu.

Optymalne rozwiązanie
    Złoty środek to według mnie dobra wiedza biznesowa na początek a następnie konkretne działanie. W międzyczasie pewnie pojawią się wątpliwości i być może wrócimy do materiałów z których korzystaliśmy jednak gdy coś się konkretnie robi to teoria się utrwala i łatwiej jest ją zrozumieć.
     Dlaczego uważam, że najpierw trochę nauki a później dopiero działanie? Bo zaczynając działanie bez planu i odpowiedniej wiedzy można iść do celu niepotrzebnie okrężną drogą, albo co gorsza pójść w zupełnie przeciwnym kierunku i nigdy nie dojść do celu tracąc przy tym masę czasu, sił na na źle ukierunkowaną nikomu niepotrzebną pracę.
Jestem zwolennikiem takiej "teorii" - dobra teoria (byle z umiarem - bo kiedyś wpadłem w pułapkę - dużo czytałem i prawie nic nie robiłem) i plan plus dobra praca powinna dać konkretny efekt.
A więc do dzieła!

Ciekawe produkty

Marketing partyzancki. Jak za darmo wypromować swój biznes 28,35 zł
Finanse w biznesie. Osobisty mentor 24,90 zł
Biznesowy savoir - vivre. Wszystko, co szanujący się biznesmen o ety 34,00 zł
Biznesplan 24,90 zł

Różne
Literatura biznesowa
lokaty | konta oszczędnościowe | kredyty hipoteczne | kredyty gotówkowe |
lokaty strukturyzowane | lokaty bankowe
copyright © www.i-kredyt.com