test
kredyt


Biznes i inwestycje
Konto bankowe i kredyt
Oprogramowanie dla firmy

Sposoby planowania zdań w firmie

     Zadań jest wiele, czasem mogą być chaotyczne o różnej ważności, różnym priorytecie czasowym, opłacalności jak to wszystko uporządkować? Dziś zajmiemy się metodologią planowania zadań w firmie.

     By zaplanować dzień pracy warto najpierw wyznaczyć sobie cel główny jaki chcemy osiągnąć a następnie pod tym kątem dobierać zadania do wykonanie.

Spróbuję ująć w punktach jeden ze scenariuszy na planowanie zadań w firmie:

  1. Czyli należy dopasowywać zadania do celu a nie cel do zadań!!! To bardzo ważne zdanie i warto mieć je na uwadze przy planowaniu dnia.

  2. Teraz kolejną rzeczą jest spisywanie zadań. Trzeba spisywać wszystkie ciekawe pomysły jakie przyjdą nam do głowy. Nawet jak nam wieczorem coś zaświta w głowie warto to zapisać w zeszycie pomysłów.

  3. Następnie gdy w zeszycie uzbiera się trochę tych zadań warto zweryfikować te pomysły pod względem celu, ważności i priorytetu, realności, pochłanialności czasu, sił, funduszy.

  4. Po przeanalizowaniu podkreślamy te zadania, które mogą nas doprowadzić do dobrego celu jaki sobie wyznaczyliśmy. Na nich też próbujemy się skoncentrować.

  5. Następnie bierzemy każde zadanie na warsztat i nakreślamy krok po kroku co należy zrobić by wykonać to zadanie. Na tym etapie możemy oznaczyć zadania ile mniej więcej czasu powinny zająć.

  6. Teraz wybieramy te ważniejsze i wpisujemy w nasz harmonogram dzienny, tygodniowy, miesięczny a nawet roczny. Niezależnie czy jest to komputerowy, czy papierowy.
A teraz trzeba się ostro wziąć do pracy by ten plan wykonać!

Ciekawe produkty

Biznesplan 24,90 zł
Podobne tematy

Oprogramowanie dla firmy - Program zarządzania zadaniami i czasem
Zarządzanie czasem, sobą

Różne
Literatura biznesowa
lokaty | konta oszczędnościowe | kredyty hipoteczne | kredyty gotówkowe |
lokaty strukturyzowane | lokaty bankowe
copyright © www.i-kredyt.com