test
kredyt


Biznes i inwestycje
Konto bankowe i kredyt
Oprogramowanie dla firmy

Realizuj sprawy na bieżąco

     Czasem do głowy przychodzą nam różne pomysły. Jedne lepsze inne trochę mniej. Gdy decydujemy się na ich zrealizowanie jednak ciągle je odkładamy to po pewnym czasie mogą stać się one naszymi wielkimi stresorami. 

      Sprawy zaległe mogą sprawić, że nasze życie zostanie obarczone dręczącym poczuciem winy. Może dojść do takiej sytuacji, że wszędzie gdzie pójdziemy przed oczyma stają nam sprawy niezałatwione, niezrealizowane. Po pewnym czasie jest tego tak dużo, że wydaje się, że nie da się już tego dogonić. To wszystko daje wielkie obciążenie psychiczne i obarcza nasz mózg.

To coś jak komputer na którym uruchomimy 10 programów i zaczyna on coraz wolniej działać, bo musi swoją moc obliczeniową dzielić na wiele spraw naraz a przez co tracimy wydajność i wszystko dzieje się dużo wolniej niż by mogło być. Niby nie zajmuje się on tymi sprawami, jednak siedzą gdzieś w pamięci i od czasu do czasu dają znać o sobie.
Analogicznie i my możemy mieć w sobie tendencję do tego, by sprawy które nie lubimy odkładać na później. Jednak to nic nie załatwia tylko oddala problem a my możemy cały czas myśleć o tym, że musimy zrobić coś dobrego i pożytecznego, ale nieprzyjemnego dla nas, co może spowalniać aktualnie wykonywane czynności i wlewać niepotrzebny niepokój w swoje życie i działania.
No cóż przecież nie musi tak być.

Jak sobie z tym radzić?
   Czy nie łatwiej by było gdybyśmy tę sprawę o ile się da załatwili jak najszybciej i już ze spokojem zajęli się ciekawszymi zajęciami? Nie jest dobrze i łatwo żyć z ciągłą myślą, że coś musimy zrobić, ale nam się nie chce i sama myśl o tym wprawia nas w podły nastrój.
Może warto poświęcić parę godzin i wykonać te potrzebne i dobre ale do tej pory niepozałatwiane i dręczące sprawy?
Warto też pomysły spisywać w jedno miejsce, bo myśli są często ulotne a gdy je zapiszemy może następować ulga, bo nawet jak zapomnimy o ciekawym pomyśle to w zeszycie będzie on zanotowany.

      Ewentualnie jeśli nie możemy uciążliwej sprawy wykonać teraz to może warto zapisując je dać tym sprawą konkretny termin w którym je wykonamy. Jeśli przykładowo będzie to za tydzień to do tego czasu zapominamy o tej sprawie a nawet jak się przypomni to wiemy o tym, że jest ona zapisana i nie umknie, co też może nieco uspokajać.

Ciekawe produkty

Zarządzanie czasem. Osobisty mentor 24,90 zł
Zarządzanie czasem 19,90 zł
Podobne tematy

Zarządzanie czasem, sobą

Różne
Literatura biznesowa
lokaty | konta oszczędnościowe | kredyty hipoteczne | kredyty gotówkowe |
lokaty strukturyzowane | lokaty bankowe
copyright © www.i-kredyt.com