test
kredyt


Biznes i inwestycje
Konto bankowe i kredyt
Oprogramowanie dla firmy

Ratunku bankrutuję

   Jeśli planujemy biznes na lata to warto wiedzieć, że nasze plany to jedno a rzeczywistość to drugie, warto więc zadbać o każdy przypadek nawet, o to gdyby nam nie wyszła nasza działalność. Warto sprawić, by nam coś z tej firmy zostało nie tylko długi.

     Temat bankructwa jest tematem, który warto rozpatrzeć zanim się zacznie działalność. Rodzi się też pytanie czy zawsze bankrutujący przedsiębiorca musi być osobą przegraną?
Uważam że nie!
Jak zatem sprawić, byśmy nie byli przegrani nawet gdyby się zdarzyło, że naszą firmę będziemy musieli zamknąć pomimo chęci prowadzenia jej dalej?

Może nie zawsze się to da zrobić, jednak gdy firma, którą udało się nam rozkręcić zaczyna przynosi dochód, wówczas powinniśmy inwestować z zysków w różne w miarę pewne aktywa, które powinny nam zostać nawet gdyby firma nam upadła.
W czasie działania dobrego prosperity obowiązkowym zajęciem przedsiębiorcy jest INWESTOWANIE.
Przykładowo w firmie jest spory dochód, my nie korzystamy od razu z niego, tylko inwestujemy ten zysk w nieruchomości, lub inne aktywa, które dodatkowo przynoszą nam ciągły zysk - ciągły przepływ pieniężny co miesiąc.
Te wynajęte nieruchomości stają się dodatkowym dodatkowym źródłem naszego dochodu a, że kredyt wzięty na nie jest spłacany przez wynajmujących po jakimś czasie stajemy się ich właścicielami.
Teraz musimy prowadzić firmę tak, by trzymać cały czas rękę na pulsie. Gdyby wszystko wskazywało na to, że już na pewno nie da się uchronić jej przed bankructwem trzeba szybko podjąć działania, by nie utracić tych aktywów, które będą przynosić nam dochód nawet gdybyśmy utracili firmę.
W chwilach ciężkich dla firmy te aktywa będą też swego rodzaju buforu, ciężkiego koła zamachowego w którym zgromadzony jest rozpęd finansowy, który będzie utrzymywał firmę przy życiu nawet gdy nasze działania bieżące przynosiły straty.
Zatem nie zawsze przedsiębiorca, który traci firmę, traci wszystko i staje się totalnym bankrutem. Trzeba jednak mieć dobry plan i się go trzymać!
W życiu tak jest, że porażki są i pewnie będą, ale najważniejsze jest to, żeby wyciągnąć wnioski i iść dalej bogatszym w doświadczenie i następne dobre przedsięwzięcie zrobić lepiej, by rozwijało się bez przeszkód oraz co ważne tworzyło nowe aktywa z dodatnim miesięcznym przepływem gotówki!

Podobne tematy

Problem dużych firm i fabryk

Różne
Literatura biznesowa
lokaty | konta oszczędnościowe | kredyty hipoteczne | kredyty gotówkowe |
lokaty strukturyzowane | lokaty bankowe
copyright © www.i-kredyt.com