test
kredyt


Biznes i inwestycje
Konto bankowe i kredyt
Oprogramowanie dla firmy

Ogrzewanie - jak zaoszczędzić?

      W naszych warunkach klimatycznych lwia część kosztów utrzymania domu to są właśnie koszty grzania. Gdy jednak odwiedzimy naszych sąsiadów na północy, np. w Finlandii to może nie mamy co narzekać. Warto natomiast pomyśleć o tym jak zmniejszyć koszty ogrzewania.

     Gdy pewna osoba zaczęła mi opowiadać po powrocie z ciepłych krajów o tym, że tam ludzie mają po dwa domy to przyszło mi na myśl to, że u nich utrzymanie domu nie jest tak drogie jak u nas. Gdzieniegdzie nawet nie ma wcale kaloryferów!
Nie dziwne zatem, że stać ich na utrzymanie dwóch domów, bo koszty utrzymania, gdy nie trzeba ich ogrzewać są relatywnie niskie, bo przecież gdy ktoś nie przebywając w swoim drugim domu nie zużywa tam gazu czy prądu to pozostają jedynie drobne opłaty stałe oraz podatki od nieruchomości czy też doglądanie nieruchomości, czy nie wymaga remontu.

Gdy nie ma grzania to takich ludzi pewnie i stać na duże domy, bo jednym z największych problemów dużego domu jest to, że trzeba go w zimie ogrzać a to niestety kosztuje.
W naszym klimacie przy ogrzewaniu gazowym i nieocieplonym dużym domu koszty mogą iść w tysiące zł. Pewna starsza osoba przy nie tak strasznie dużym domu mówiła się kiedyś, że rachunek za gaz może przyjść w kwocie około 2tys. zł.

No cóż zamiast narzekać jaka to zima jest straszna warto raczej pomyśleć co da się zrobić, by trochę ograniczyć koszty grzania. Tak nawiasem mówiąc zima jest piękna - żeby ktoś nie pomyślał, że narzekam na tę piękną porę roku.

Co możemy zrobić


Ciekawe produkty

Skuteczne oszczędzanie 17,90 zł
Podobne tematy

Ogrzewanie - jak zaoszczędzić?
Ogrzewanie - oszczędzanie na etapie budowy

Różne
Literatura biznesowa
lokaty | konta oszczędnościowe | kredyty hipoteczne | kredyty gotówkowe |
lokaty strukturyzowane | lokaty bankowe
copyright © www.i-kredyt.com