test
kredyt


Biznes i inwestycje
Konto bankowe i kredyt
Oprogramowanie dla firmy

Mieszkania wynajem - czyli jak wynajem mieszkań wprowadzić w życie

    Kolejny pomysł na biznes to wynajem mieszkań. Dla niektórych jest to znakomita alternatywa do lokowania pieniędzy w bankach. Zalet jest dużo ale jak to w życiu często bywa są niestety też i wady...

    Jest to może raczej bardziej pomysł na inwestowanie niż na biznes, choć niekoniecznie. Inwestowaniem możemy to nazwać, ponieważ inwestujemy pieniądze. Biznesem się to stanie, gdy wprowadzimy w życie wynajem i otrzymamy w zamian za nasze ryzyko i pracę dodatni przepływ pieniężny.
Ważne jest tu to, że otrzymujemy co miesiąc gotówkę, która powinna pokryć koszty utrzymania mieszkania, oraz koszty ewentualnego kredytu. Jeśli kupujemy za gotówkę to warto sobie też policzyć kiedy otrzymamy całkowity zwrot z inwestycji.

Mieszkania wynajem - jakie są zalety takiego inwestowania?
     Zakup i wynajem mieszkań daje nam sporo zalet w porównaniu do trzymania pieniędzy na lokacie. Lokując pieniądze w banku musimy się liczyć z tym, że niestety naszym przeciwnikiem jest inflacja. Drąży ona nasz kapitał bez wahania i prawie cały czas.
Jakiś czas temu spotkałem się ze znajomym pracującym w Niemczech i rozmawialiśmy o mieszkaniach. W tej rozmowie dowiedziałem się że jeszcze nie tak dawno miał uskładane na prawie całe mieszkanie w tej chwili to już tylko dwie trzecie albo i mniej...
Może w tej chwili rynek nie skacze aż tak bardzo, jednak niewątpliwie wartość ulokowanych pieniędzy mimo przyrostów kapitałowych może topnieć jak z resztą wynika to z powyższego przykładu.

Inwestując w mieszkania a później je wynajmując możemy zyskać:
Możliwe zagrożenia wynajmu mieszkania:
Podsumowanie tematu: wynajem mieszkań
     Jak to bywa w każdym biznesie trzeba się znać na tym co się robi, cały czas się dokształcać i szukać nowych możliwości. Trzeba też w szczególności przy zakupie mieszkania pod wynajem dobrze wszystko skalkulować, by nie dopłacać do interesu, oraz warto też uwzględnić wyżej wymienione zagrożenia i rozszerzyć swoją listę zagrożeń. Dobrze jest poczytać w Internecie o problemach z jakimi się borykają wynajmujący.
Czasem możemy nie uwzględnić jednego czy drugiego czynnika, który spowoduje, że zamiast zarabiać będziemy dokładać do inwestycji.
Owszem można kupić mieszkanie na kredyt, wynająć je i nawet do niego trochę dopłacać z nadzieją, że kiedyś się spłaci i będzie nasze, jednak lepiej jest zadbać o pewien zapas, bo inaczej będziemy ubożeć z miesiąca na miesiąc.
Możemy myśleć, że najwyżej spłacimy to mieszkanie po kilku, kilkunastu latach. Może i tak, ale trzeba mieć na uwadze to, że na początku z reguły spłacamy większość odsetek a nie kredyt właściwy.
Co to oznacza? W praktyce to gdy będziemy mieli kredyt na 30 lat i zechcemy go spłacić załóżmy po 8 latach płacenia kredytu, to może się okazać, że spłacone jest dopiero kilka- kilkanaście tysięcy z całej sumy mimo, że zapłacone sumarycznie jest kilka razy tyle.

Podobne tematy

Inwestowanie w nieruchomości komercyjne

Różne
Literatura biznesowa
lokaty | konta oszczędnościowe | kredyty hipoteczne | kredyty gotówkowe |
lokaty strukturyzowane | lokaty bankowe
copyright © www.i-kredyt.com