test
kredyt


Biznes i inwestycje
Konto bankowe i kredyt
Oprogramowanie dla firmy

Graj czysto czyli etyka w biznesie

    W biznesie jak to w biznesie łatwo jest utracić to co najważniejsze, łatwo jest też stracić ideały i zgubić drogocenny skarb na rzecz ułudy. 

    Gdy pracujesz w biznesie, to skup się na dobrych celach. Nie warto iść w tym przypadku na łatwiznę. Taka łatwizna to mielizna. Wystarczy odnieść to do siebie i zapytać, czy to co chcemy uczynić innym, chcielibyśmy by ktoś uczynił to nam? Czy cieszylibyśmy się gdyby ktoś na przykład wcisnął nam kiepski towar mówiąc, że jest dobry a który nie sprawdza się w ogóle, nie nadaje się do tego celu do jakiego został niby utworzony?
Gdy budujemy na zaufaniu to niestety bardzo łatwo jest je utracić. Ktoś kiedyś powiedział, że zaufanie buduje się latami a traci się w jednej chwili. Niestety gdy chcemy się dorobić czyimś kosztem zawsze to w końcu uderzy i w nas.

Skup się na dobru klienta - nie stracisz
      Zdecydowanie lepiej jest skupiać się na dobru klienta, niż tylko na swoim zysku. Gdy robimy coś porządnie to dodatkowo jest duża szansa, że niektórzy klienci polecą nas innym. Gdy tak się stanie dostaniemy jedną z najlepszych reklam jaką moglibyśmy sobie wymarzyć. Klienci sami będą do nas przychodzić.
Klient gdy sam przychodzi i dopytuje się o przedmioty, które sprzedajemy jest o wiele bardziej konkretnym i do tego tańszym w pozyskiwaniu klientem niż osoba, którą sami chcemy przerobić na klienta i próbujemy mu coś sprzedać.
Warto się zatem kierować taką zasadą, jaką kiedyś usłyszałem z opowiadania: "Zło zostaje i smuci dobro do Ciebie powróci". Warto się skupiać na dobru klienta, to dobro na pewno do nas powróci! Czasem szybciej niż na by się to wydawało.
Kiyosaki w jednej ze swoich książek pisał, jak bogaty ojciec uczył go, że prosto jest zarabiać w sposób uczciwy. Nie ma najmniejszego sensu pchać się w jakąkolwiek nieuczciwość.
Przecież by kraść trzeba się też napracować a lepiej skupić się nad dobrą pracą, która nie krzywdzi nikogo. Nie krzywdźmy tak jak i sami nie chcemy by nas ktoś krzywdził. Silny otrzymał siłę po to by móc pomagać słabemu a nie po to by drugiego ciemiężyć.
Przecież zresztą kiedyś sami możemy być słabi. Wystarczy jedna chwila - wypadek,  choroba i nasza siła, nasze zdrowie może nagle podupaść...Gdy sieje się zło często zbiera też i złe owoce. To tak jakbyśmy siali chwasty to czego możemy oczekiwać? Że urośnie coś dobrego jakiś wspaniały owoc, który z przyjemnością zjemy my i inni? Pewnie że nie!
Gdy sieje się zło, ciężko jest mieć w sobie spokój, pokój serca. Gdy nasze sumienie obciąża zło, to siłą rzeczy trzeba też myśleć o skrzywdzonych, smutnych okradzionych i oszukanych osobach, które może teraz płaczą, gdy ktoś się śmieje. Jak tu spojrzeć teraz w lustro samemu sobie w oczy? Można to zagłuszać, lecz to nic nie da, bo to będzie w nas siedziało, tylko stłumione. Będzie siedziało dopóki z tego nie zrezygnujemy i dodatkowo naprawimy...

Zarabiaj uczciwie - postaw na zyski pasywne!
     Chcesz zarabiać więcej a może tyle samo ale łatwiej? Naprawdę można uczciwie dużo zarobić. Teraz jest dostępna taka wiedza, że mądre zarządzanie pozwoli nam nawet na ogromny uczciwy zysk! Wcale nie trzeba wyzyskiwać pracowników, czy żerować na klientach.
Po prostu gdy skupiamy się na dobru, to ono się rozrasta i dookoła nas staje się go coraz więcej i sami na tym korzystamy. Naprawdę! Dobry doceniony pracownik, gdy pozwolimy mu się rozwijać i godnie go wynagrodzimy będzie wdzięczny za to i pewnie wynagrodzi nam to w dobrej pracy przez co i my również zyskamy.
Gdy jednak decydujemy się na zło to niszczymy. Niszczymy innych a tak najbardziej to samych siebie i często swoje własne dzieło, bo zło wypala to co jest dookoła - wypalają się przyjaźnie, klienci są rozgoryczeni i kto będzie chciał do nas jeszcze wrócić? Nawet my sami pewnie z obrzydzeniem spojrzymy na taki biznes.

Warto więc postawić na zyski pasywne, które pozwalają na dodatni przypływ gotówki nawet gdy my nie pracujemy. Może na początku nie będą to duże pieniądze, jednak z czasem może być tego znacznie więcej niż na etacie i do tego również uczciwie!

Podobne tematy

Graj czysto czyli etyka w biznesie

Różne
Literatura biznesowa
lokaty | konta oszczędnościowe | kredyty hipoteczne | kredyty gotówkowe |
lokaty strukturyzowane | lokaty bankowe
copyright © www.i-kredyt.com