test
kredyt


Biznes i inwestycje
Konto bankowe i kredyt
Oprogramowanie dla firmy

Brać kredyt czy nie brać

      Być może wielu z Was zastanawia się nad tym czy warto brać kredyt czy nie? Odpowiedź jak zwykle jest uzależniona od konkretnej sytuacji. Generalnie zanim się kredyt weźmie warto wiedzieć nawet bardzo ogólnie na co zwracać uwagę, by nie mieć później pretensji, że kredyt jest drogi. Ważne jest to by kredyt brać świadomie oraz korzystać z najlepszej oferty kredytowej.

     Nie jestem przeciwnikiem kredytów, bo jak sądzę są one bardzo potrzebne a niekiedy wręcz niezbędne. Często to jedyna szansa dla młodych małżeństw, by zacząć mieszkać na swoim. Trzeba jednak umieć znaleźć ten najlepszy i nie zawsze warto jest zostawić temat finansów swojej rodziny innym a nawet jeśli to warto mimo wszystko mieć kontrolę nad tym wszystkim. Do tego potrzebna jest podstawowa wiedza. Wcale nie jest ona aż tak trudna i niedostępna jakby się to mogło wydawać na pierwszy rzut oka.

Drobna historyjka

    Generalnie trzeba wiedzieć, że jeśli chodzi o mieszkania to koszty jego zakupu są na tyle duże, że często nie jesteśmy w stanie zarobić na tyle szybko tyle gotówki, by mieszkanie kupić bez kredytu. Pamiętam jak mój dobry znajomy wiele lat temu mówił, że w tym czasie w którym odłożył 10 tysięcy to mniej więcej o tyle mieszkania podrożały a oszczędzał jak mógł  i odkładał odmawiając sobie wiele, by kupić wreszcie swoje wymarzone mieszkanko i wyprowadzić się od teściowej.
Po pewnym czasie stwierdził, że to do niczego nie prowadzi! Trzeba jednak wziąć kredyt bo nigdy tego nie dogoni wspólną z żoną pracą.

No cóż taka była wówczas koniunktura na rynku, że mieszkania sukcesywnie szły do góry. W tej chwili może być inaczej, choć patrząc wstecz to można wnioskować, że raczej to pieniądze tracą wartość niż nieruchomości. Zatem w wielu sytuacjach nie unikniemy kredytu choćbyśmy chcieli i się starali z całych sił. Niekiedy przy dużych zarobkach natomiast jest to możliwe, jednak w naszym kraju to procentowo raczej niewielu może sobie pozwolić na zakup mieszkania bez kredytu nawet na jego część.

Każdy zatem musi sam realnie ocenić, czy jest w stanie kupić nieruchomość, działkę, czy też nawet samochód za gotówkę w miarę rozsądnym czasie czy lepiej jest kupić na kredyt a później martwić się jak go jak najszybciej spłacić.

Generalnie najlepiej jest brać kredyty pod inwestycje, które same ten kredyt spłacają, jednak w przypadku mieszkań i podstawowych rzeczy nie zawsze jest to możliwe, czasem trzeba się zdecydować na kredyt i samemu go mozolnie spłacać.

W takim przypadku, gdy już decydujemy się na kredyt warto poczytać na co zwrócić uwagę przy braniu kredytu.

Bardzo pomocne przy tym mogą być kalkulatory kredytowe. Pozwalają one na wyliczenie podstawowych parametrów za pomocą których można dany kredyt porównać z innym i wybrać najlepszy z nich.

Ciekawe produkty

Analiza kredytu, czyli - jak się nie dać oszukać! 14,00 zł
Podobne tematy

Kredyt gotówkowy
Kredyty – nałóg czy komfort zakupów
Porównywarka kredytów gotówkowych

Różne
Literatura biznesowa
lokaty | konta oszczędnościowe | kredyty hipoteczne | kredyty gotówkowe |
lokaty strukturyzowane | lokaty bankowe
copyright © www.i-kredyt.com