test
kredyt


Biznes i inwestycje
Konto bankowe i kredyt
Oprogramowanie dla firmy

Zmywarka - jak ograniczyć zużycie prądu

    Dziś zmywarka to już żadna nowość, dziś to standardowe urządzenie będące w dużej liczbie gospodarstw domowych. Wiele osób nie wyobraża sobie nawet powrotu do tradycyjnego mycia naczyń. Sama myśl, że trzeba coś umyć ręcznie może napawać ciarkami na plecach... No może trochę przesadzam, ale nie o tym chciałbym dzisiaj pisać. Dziś o tym jak zaoszczędzić prąd używając zmywarki.

    Tym razem niekoniecznie będzie to porada dla każdego posiadacza zmywarki, ale myślę, że wielu może z tego skorzystać. Nie od dziś wiadomo, że zmywarka lwią część kilowatów pobieranych z sieci elektrycznej zużywa na podgrzanie wody. Od dawna też wiadomo, że podgrzewanie wody prądem jest dość drogie.

Generalnie zmywarki zużywają ok. 0,85kWh - 1,5kWh w zależności od użytego programu, temperatury wody wejściowej. Ta właśnie temperatura wejściowa wody jest dla nas kluczem. A gdyby tak podać zmywarce wodę o wyższej temperaturze? Czyż nie powinna ona zużywać mniej prądu?

Dlatego też można spróbować podpiąć ciepłą wodę do zmywarki zamiast zimnej. Oczywiście trzeba przeczytać w instrukcji czy producent na to pozwala.
Jeśli chodzi o firmę Bosch to jest taka wzmianka, że można podpiąć ciepłą wodę, ale to trzeba sprawdzić w instrukcji obsługi.

Całą oszczędność pojawia się wówczas, gdy mamy dostęp do tanio podgrzanej wody. W ten sposób unikamy podgrzewania jej elektrycznie i na każdym cyklu mycia naczyń zyskujemy. Gdy ktoś ma dostęp do kolektorów słonecznych to jest to już sytuacja prawie idealna.Ciekawe produkty

Skuteczne oszczędzanie 17,90 zł

Różne
Literatura biznesowa
lokaty | konta oszczędnościowe | kredyty hipoteczne | kredyty gotówkowe |
lokaty strukturyzowane | lokaty bankowe
copyright © www.i-kredyt.com