test
kredyt


Biznes i inwestycje
Konto bankowe i kredyt
Oprogramowanie dla firmy

Zakup mieszkania ciąg dalszy

Kontynuujemy artykuł o zakupie mieszkania...

Jeśli już jesteśmy pewni, że chcemy kupić tą nieruchomość, oraz gdy nie ma wpisów o wadach tej nieruchomości, to potrzebny będzie nam wypis takiej księgi, gdyż notariusz na tej podstawie sporządzi notarialny akt sprzedaży. Koszt takiego wypisu to około 30zł. Czasem może być potrzebny też drugi wypis a konkretnie dotyczący całego bloku i gruntu na którym cała nieruchomość stoi. Tak czy inaczej warto przynajmniej zajrzeć, czy nie ma tam czegoś niepokojącego.
Warto też zanieść notariuszowi tenże wypis, by fachowym okiem ocenił, czy wszystko jest w porządku z tym mieszkaniem.
Jeśli dysponujemy gotówką to sprawa jest dosyć prosta, bo możemy się obyć bez umowy przedwstępnej, wystarczy udać się do notariusza spisać umowę sprzedaży oraz zapłacić kupującemu gotówką, lub przelewem (przy dużych kwotach raczej przelew wchodzi w rachubę). Gdy kwoty są małe można podzielić całą kwotę na kupki po powiedzmy 2tys. i pospinać je paskami, lub gumkami kuchennymi. Wówczas np. 20tys. to tylko 10 kupek po 2 tys. a nie 200 papierków po 100zł.
Wyliczamy wtedy na stole 10 kupek po 2tys. a sprzedający przelicza, czy w każdej kupce jest po 2 tys., gdy nastąpi pomyłka bardzo łatwo jest dojść gdzie ta pomyłka nastąpiła.

Niektóre niebezpieczeństwa przy zakupie:
Zachęcam tu do poświęcenia trochę swojego czasu i myślę, że warto popytać ludzi, którzy już kupowali mieszkanie, nieruchomości, oraz poczytać w Internecie jakie są niebezpieczeństwa i na co zwracać uwagę przy zakupie jak by nie było drogiej inwestycji.

Ciekawe produkty

Analiza kredytu, czyli - jak się nie dać oszukać! 14,00 zł
Podobne tematy

Kredyt gotówkowy
Porównywarka kredytów gotówkowych

Różne
Literatura biznesowa








lokaty | konta oszczędnościowe | kredyty hipoteczne | kredyty gotówkowe |
lokaty strukturyzowane | lokaty bankowe
copyright © www.i-kredyt.com