test
kredyt


Biznes i inwestycje
Konto bankowe i kredyt
Oprogramowanie dla firmy

Tworzenie nowego trendu - czy wykorzystanie rynku

    Gdy decydujemy się na rozpoczęcie działalności, lub nowej gałęzi w swoim biznesie warto zastanowić się, czy tworzyć nowy trend, czy wykorzystać rynek.

   Gdy wprowadzamy na rynek nowy produkt, zupełną nowość to mamy szanse na ogromne zyski w szczególności gdy jest to innowacyjne rozwiązanie bardzo ułatwiające życie ludziom. Jest jednak wielki problem, którego ciężko przezwyciężyć.
Mianowicie nikt nie wie, że ten produkt jest tak dobry. Załóżmy, że nikt wcześniej nie korzystał z tego dobrego wynalazku. Może być bardzo ciężko przekonać kogoś, że jest to mu potrzebne. Ciężko też może być dotrzeć do większej grupy odbiorców. Może nie jest to takie trudne, ale raczej bardzo kosztowne, chyba że mamy pomysł na zrealizowanie tego za pomocą strategii marketingu wirusowego (proszę nie mylić z wirusami komputerowymi ;-) ).

Zły scenariusz
   Czasem może być tak, że wejdziemy z produktem, którego nigdy jeszcze na rynku nie było jednak przez naszą słabą siłę przebicia nie uda nam się go szybko wypromować.
Promocja będzie zbyt powolna i załóżmy, że po kilku latach słabej sprzedaży pojawi się silna konkurencja, która ma doświadczenie i zrobi podobny produkt i go rozpromuje z pompą. Rynek się podzieli choć sprzedaż niekoniecznie musi całkiem spaść, bo więcej ludzi będzie o tym typie produktów wiedziało. Jednak my możemy tym sposobem stracić możliwość bycia liderem w tej branży.
       Warto więc zanim wprowadzimy na rynek nowy i innowacyjny produkt przemyśleć jego sposób jego zmasowanej promocji, która pozwoli nam na stanie się liderem. Zanim jeszcze się to stanie trzeba koniecznie przemyśleć też produkcję, bo co z tego, że wprowadzimy świetny produkt, perfekcyjnie go wypromujemy, gdy nagle okaże się, że nie nadążamy z jego produkcją. Ludzie łatwo mogą się zrazić, zarówno kontrahenci jak i klienci gdy będą chcieli kupić towar a go nie będzie. Natomiast gdy promocja ucichnie a my dogonimy produkcję to może już być za późno, bo klienci mogą zapomnieć już o produkcie.

Drugi sposób - dryfowanie z rynkiem
    Gdy zamierzamy wprowadzić na rynek nowy produkt, warto zastanowić się, czy opłaci się nam tworzyć nowy trend, czyli budować nowy rynek od podstaw, bo przecież gdy wprowadzamy nowy produkt to trzeba zbudować też świadomość u klientów, czym jest ten produkt i po co jest im on potrzebny. Może to być bardzo kosztowne.
Stąd też gdy nie mamy pomysłu i siły przebicia czasem łatwiej będzie zarobić na uzupełnieniu luki w rynku, czyli wprowadzić produkt w branży, której nie trzeba od nowa budować. Najlepiej jest utrafić w coś co jest w miarę popularnego i uzupełnić to coś o dodatkowy gadżet.

Skąd wziąć pomysły?
    Jednym ze sposobów może być przeglądnięcie for internetowych pod kątem problemów jakie mają klienci danej branży i gdy problem ten występuje nagminnie jest szansa na to, że produkt ten uzupełni branżę.
Może warto walczyć ze złymi stereotypami, ale nie zawsze się da. Jeśli klienci będą twierdzili, że dany typ produktów jest kiepski to ciężko będzie z tym przeświadczeniem wygrać, chyba, że mamy autorytet i potrafimy tę tezę obalić. Gdy jednak problem jest nie warty walki to można jedynie napisać o tym, ale łatwiej jest zarobić na tym o czym ludzie piszą, że to jest dobre i rzeczywiście jest dobre.

Ciekawe produkty

Strategiczne zarządzenie sprzedażą 69,00 zł

Różne
Literatura biznesowa
lokaty | konta oszczędnościowe | kredyty hipoteczne | kredyty gotówkowe |
lokaty strukturyzowane | lokaty bankowe
copyright © www.i-kredyt.com