test
kredyt


Biznes i inwestycje
Konto bankowe i kredyt
Oprogramowanie dla firmy

Do czego wykorzystać licznik poboru prądu?

      Taki licznik pozwoli nam na wskazanie, które urządzenie jest najbardziej "prądożerne", oraz pomoże nam odszukać naszych największych wrogów, czyli cichych i stałych poborców prądu.

    Do takich urządzeń można zaliczyć nieraz wieżę stereo, wyłączone komputery lecz nie odcięte od prądu, będące na czuwaniu różnego rodzaju sprzęty takie jak telewizory, DVD, odbiorniki telewizji satelitarnej itd.

Wbrew pozorom te niewyłączane urządzenia mogą mieć spory udział w naszym rachunku za prąd. Licznik pomoże stopniowo wyeliminować te niekorzystne zjawiska i sprawić, że zużycie prądu może być znacznie niższe dzięki inteligentemu zarządzaniu.

W jaki sposób odszukać takie urządzenia?
     Otóż wpinamy w miernik po kolei urządzenia, które mamy w domy na jakiś czas i sprawdzamy, gdzie ten prąd ulatuje...
Gdy mój kolega zaczął badać takim miernikiem różne urządzenia to niektóre dawały całkiem szokujące wyniki. Okazywało się, że wieża audio pobierała masę prądu w stanie spoczynku, niewinne światełka choinkowe porozwieszane w bardzo wielu miejscach u niego całkiem nieźle sobie prądu popijały a nikt się tego nawet nie domyślał i było wielkie zdziwienie, gdy przyszedł rachunek za prąd.
Jak nietrudno się domyślić ilość godzin pomnożone przez to co urządzenie pobiera daje nam to za co musimy zapłacić i zapracować. Niekiedy może się okazać, że taniej będzie dać takiemu urządzeniu "wypowiedzenie umowy", tzn. odłączyć i kupić inne, które zrobi to samo tylko taniej a niekoniecznie gorzej.

Jak sobie radzić z urządzeniami, które pobierają dużo w stanie czuwania?
    Teraz co możemy zrobić z urządzeniami, które muszą być i mają stan czuwania? Odpowiedź jest prosta, po prostu odcinać je od prądu, gdy z nic nie korzystamy. Warto ten proces sobie usprawnić, np.:


Ciekawe produkty

Skuteczne oszczędzanie 17,90 zł
Podobne tematy

Konto oszczędnościowe najlepsze - rachunek oszczędnościowy

Różne
Literatura biznesowa
lokaty | konta oszczędnościowe | kredyty hipoteczne | kredyty gotówkowe |
lokaty strukturyzowane | lokaty bankowe
copyright © www.i-kredyt.com