test
kredyt


Biznes i inwestycje
Konto bankowe i kredyt
Oprogramowanie dla firmy

Plan długoterminowy

       Po co jest potrzebny plan długoterminowy? Czy nie wystarczy tylko zająć się bezpośrednim działaniem na rynku, w swojej firmie. Spróbuję udowodnić, że nie.

     Otóż plan długoterminowy - powinien uwzględniać nasze działania długoterminowo. Nie powinien się koncentrować tylko na bieżącej działalności, lecz powinien sięgać dalej. Jak już wspomniano w artykule strategia biznesu, plan podstawowy to plan, który uwzględnia podstawowe działania, bieżące natomiast plan długoterminowy powinien nas zaprowadzić na miejsce, gdzie w przyszłości chcemy być. Bez względu na to, czy będziemy jeszcze właścicielami biznesu, który mamy czy też zamierzamy otworzyć. Brzmi dziwnie? Niekoniecznie.

Brak takiego planu pokazuje, że tak naprawdę nie odrobiliśmy zadania domowego...

Chyba nikt z nas nie chciałby być osobą, która zatrudnia wiele osób a na końcu musi wszystkich pozwalniać i po firmie zostaje mu spadek w postaci długu. Może sami słyszeliśmy o takich sytuacjach?

Zatem zachęcam do utworzenia takiego planu i dbania o rozwój swojej wiedzy finansowej a dokładniej uczenie się jako inwestor.
Bardzo ciekawie mówi o tym Kiyosaki w swoich książkach, w których dobitnie tłumaczy czym są aktywa i pasywa, czym są zyski pasywne a czym aktywne.

Zyski aktywne to takie, na które musimy pracować, zyski pasywne to takie, które co pewien czas, np. co miesiąc wciskają nam do portfela określoną sumę pieniędzy mimo, że już sami nie pracujemy. Skąd to się bierze? Otóż przykładowo zadbaliśmy o to w naszym planie długoterminowym, w odpowiedniej chwili, gdy nasz biznes kwitł staliśmy się właścicielami budynku pod wynajem lub innych wartościowych rzeczy, które można podnająć. Tym samym to właśnie zarobione przez nas wcześniej pieniądze zostały zainwestowane i teraz to one pracują na naszą comiesięczną pensję.

W tej nowej sytuacji firmę którą mieliśmy możemy zatrzymać i prowadzić na luzie, bo koszty jej prowadzenia, pracowników nie przerażają już nas gdyż się spłacają z wynajętych nieruchomości czyli wszystkie koszty pokrywa wynajem i de facto to co pracownicy wypracują to zostaje. Nie ma też większego ryzyka i stresu, bo przecież to koszty są często główną przyczyną stresu w firmie.
Możemy też sprzedać w pewnym momencie biznes komuś innemu a samemu zająć się czymś nowym, natomiast zysk z wynajmu pokryje nasze koszty prywatne...

Ciekawe produkty

Mistrzowie rynku. 40 strategicznych ruchów, które przyniosą szybki w 47,15 zł
Potęga informacji. Strategiczny przewodnik po gospodarce sieciowej 49,00 zł
Biznesplan 24,90 zł
Podobne tematy

Strategia skutecznego przedsiębiorcy
Strategia biznesu - plan biznesu
Strategia biznesu jak ją doskonalić?
Strategia biznesu - utwórz własną!
Strategia biznesu - niech wszystko utrzymuje się samo
Strategia systematycznego dochodu pasywnego
Strategia producenta i importera

Różne
Literatura biznesowa








lokaty | konta oszczędnościowe | kredyty hipoteczne | kredyty gotówkowe |
lokaty strukturyzowane | lokaty bankowe
copyright © www.i-kredyt.com