test
kredyt


Biznes i inwestycje
Konto bankowe i kredyt
Oprogramowanie dla firmy

Dlaczego trzeba działać szybko?

    Szybkie działanie jest wręcz konieczne gdy znajdziemy dobry i uczciwy sposób na zarabianie pieniędzy. Porzucenie tego trybu natychmiastowości, gdy mamy już plan działania może zaważyć na powodzeniu całego przedsięwzięcia.

Potężna dawka motywacji na starcie
      Można tu podawać wiele przykładów, ale może spójrzmy na własne życie. Czy nie jest tak, że gdy na początku bierzemy się za konkretne działanie to na starcie jest wiele sił i wiele motywacji, by dzieło rozpocząć. Nawet nie trzeba się zbytnio motywować. Jeśli jednak z czasem opóźnia się ich start motywacja taka może spadać. Gdy poczekamy zbyt długo mogą się wokół tego tematu pojawić pewne wątpliwości i zniechęcenie. Gdy po tym czasie zaczynamy w końcu to co zamierzyliśmy niestety może to już nie być to samo co na początku, kiedy to dalibyśmy radę włożyć to wiele serca i czasu nawet gdyby projekt wydał się nieco nieracjonalny. Tą właśnie nieracjonalność mogliśmy przebrnąć wytężoną pracą. Teraz może już tego zabraknąć.

Okazja często nie trwa wiecznie...
     Dodatkowo drugim powodem tego, że trzeba się spieszyć jest to, że niektóre okazje otwierają się na bardzo krótki okres. Dosłownie na parę chwil. Gdy my decydujemy się zbyt długo to po pewnym czasie jest już po prostu za późno. Ileż to takich projektów w życiu przegapiłem...

Duży prawie zawsze może więcej
    Kolejną sprawą jest to, że to co w tej chwili działa jutro może już być nieaktualne z wielu powodów. Poza tym, gdy coś jest innowacyjnego i my zaczniemy wcześniej od konkurencji to jesteśmy na pozycji lidera. Gdy uda się rozpromować nasz projekt to będziemy dużo dalej niż konkurenci. Nawet gdy pojawią się z czasem jakieś komplikacje lub niekorzystne czynniki zewnętrzne to łatwiej będzie je zwyciężyć bo nasza firma powinna być bardziej zasobniejsza w środki i doświadczenie od konkurencji.

Ciekawe produkty

Marketing partyzancki. Jak za darmo wypromować swój biznes 28,35 zł
Finanse w biznesie. Osobisty mentor 24,90 zł
Biznesowy savoir - vivre. Wszystko, co szanujący się biznesmen o ety 34,00 zł
Biznesplan 24,90 zł
Podobne tematy

E-biznes
Motywacja do pracy
Gdy motywacja do pracy jest na bakier
Motywacja

Różne
Literatura biznesowa
lokaty | konta oszczędnościowe | kredyty hipoteczne | kredyty gotówkowe |
lokaty strukturyzowane | lokaty bankowe
copyright © www.i-kredyt.com