test
kredyt


Biznes i inwestycje
Konto bankowe i kredyt
Oprogramowanie dla firmy

Bądź kreatywny - nie myśl schematami!

    Podajemy tu różne pomysły na biznes, jednak najlepsze pomysły wymyśl sam. Analizuj inne, które znajdziesz na niniejszej stronie nie myśl schematycznie i twórz nowe pomysły.

   Choć pomysłów na biznes może być wiele, to jednak nie w sposób podać na tacy wszystkie gotowe rozwiązanie. Dlaczego? Ponieważ po pierwsze nikt nie jest w stanie podać wszystkie rozwiązania, a po drugie najlepiej jest wyszukać sobie coś co będzie unikalne, coś na czym będzie można dobrze zarobić. Oczywiście gdy uda się znaleźć coś zupełnie nowego trzeba się liczyć z tym, że dobry produkt to jedno a jego rozpromowanie to drugie.

Okazje są wokół nas

     Trzeba mieć cały czas uszy i oczy otwarte i dobrze obserwować świat dookoła, bo okazje są wśród nas. Tak naprawdę to okazje nas otaczają. Trzeba ją tylko dostrzec i po nie sięgnąć. Okazje są często tam gdzie widzimy jak ludzie na coś narzekają. Tam często jest jakaś potrzeba. Dobrze jest przefiltrować, odsiać je i znaleźć to co jest dobre i na czym się da zarobić. Warto też poszukać, czy jest to tylko narzekanie jednej osoby czy też szerszej grupy ludzi. Jeśli szerszej grupy to może warto znaleźć dobre rozwiązanie tego problemu i pomóc tym ludziom a przy okazji samemu na tym skorzystać.

Myślenie nieszablonowe

      Dlatego trzeba czytać, analizować, ale najważniejsze jest własne twórcze i kreatywne myślenie. Nie wolno jest zamknąć się w schematach myśleniowych i uważać, że tylko takie schematy istnieją. Generalnie schematy powstają po to by pomagać ludziom automatycznie rozwiązywać swoje problemy. Jest to bardzo dobra cecha, bo w przypadku mechanicznych nudnych czynności człowiek nie musi za każdym razem skupiać się i wypalać na odkrywaniu przysłowiowej Ameryki, którą już dawno ktoś za nas odkrył, lecz kieruje się ściśle określonymi wytycznymi występującymi w schemacie, które jak wzory w matematyce czy fizyce po podstawieniu dają z reguły niezawodny efekt końcowy.

     W przypadku nowych wynalazków można niekiedy korzystać z dostępnych schematów, ale czasem trzeba wyjść ponad nie. Przez chwilę nie myśleć schematami, lecz skupić się nad czymś nowym. W ten sposób powstają często świetne pomysły. Na podstawie wiedzy analizujemy nowe rozwiązania zupełnie nieschematycznie.
Następnie gdy powstanie coś nowego to trzeba to ujarzmić, ująć w schematy, by można było to wykorzystać w życiu i skutecznie wytwarzać powtarzalny dobry produkt. Od tej pory w produkcji trzeba się trzymać schematów. Jednak przy doskonaleniu produktów znów trzeba wychodzić poza nie. Może i trudne jednak możliwe.

A może już nic nie da się wynaleźć?

     Czy sami czasem nie mamy takiej pokusy: "A przecież już prawie wszystko zostało wynalezione to już raczej nie da się nic nowego wymyślić..." - odpalamy Internet a tu okazuje się, że wynaleziono to czy tamto. Okazuje się, że się da! Tak samo z muzyką wydawać by się mogło, że powstało już tyle piosenek, że już się nie da lub prawie nie da wynaleźć czegoś nowego. A przecież co roku powstają nowe hity i cieszą w większym lub mniejszym stopniu ucho. Wniosek jest prosty. Świat jest tak skomplikowny, że nie zabraknie nam pomysłów na nowe wynalazki. Trzeba tylko zacząć działać!

Podobne tematy

Własny biznes czy etat?
Po co mi biznesplan?
Jak znaleźć coś dla siebie - pomysł na biznes
Co zrobić gdy brakuje mi gotówki by zacząć biznes?
Masz biznes? Zoptymalizuj go!
Franczyza - łatwiejsza niż biznes od zera
Strategia biznesu - plan biznesu

Różne
Literatura biznesowa
lokaty | konta oszczędnościowe | kredyty hipoteczne | kredyty gotówkowe |
lokaty strukturyzowane | lokaty bankowe
copyright © www.i-kredyt.com