test
kredyt


Biznes i inwestycje
Konto bankowe i kredyt
Oprogramowanie dla firmy

Zrób co¶ z porzuconymi zadaniami!

    Niekiedy cz³owiek mo¿e mieæ tendencjê do zaczynania wielu zadañ i nie koñczenia ¿adnego z nich, lub tylko czê¶ci. Mo¿e to byæ spowodowane ró¿nymi wzglêdami. Spróbujemy siê temu przyjrzeæ i zobaczyæ co siê da z tym zrobiæ.


    Jednym z powodów porzucania zaczêtych projektów mo¿e byæ stwierdzenie nieop³acalno¶ci zadania. Po prostu w trakcie pracy dosz³y nowe informacje, które przes±dzi³y, ¿e zadanie jest nieop³acalne i zostaje przez to porzucone.
Drugim powodem niedokañczania zadañ mo¿e byæ inny znacznie gro¼niejszy powód jakim jest zwyk³e znudzenie.

O ile ten pierwszy jest podyktowany prost± kalkulacj± i niekiedy jest to w³a¶ciwa ¶cie¿ka to drugi jest czym¶ z czym trzeba walczyæ.

Przyk³ad

    Porównam to do budowania super szybkiej kilku pasowej drogi, któr± budujemy odcinkami, czyli zaczynamy w na pocz±tku, koñcu i w ¶rodku. Teraz gdy ju¿ zbudowali¶my wiele kilometrów z ka¿dej strony nagle ca³a sprawa nam siê nudzi i temat porzucamy jednocze¶nie zaczynaj±c inne prace z budow± drogi, lub np. mostu w innych miejscach. Czy to wygl±da m±drze? No nie za bardzo. Lepiej by³o wcale nie zaczynaæ tej drogi a ¶rodki przeznaczyæ na co¶ innego, lub zawzi±æ siê i dokoñczyæ t± drogê.
Mo¿e przyk³ad brzmi absurdalnie, bo drogowcy raczej nie mog± sobie na takie co¶ pozwoliæ to jednak my sami w ¿yciu mo¿emy mieæ sterty planów, zaczêtych projektów, "nieukoñczonych budów". Wiele si³ i ¶rodków ulokowanych w czym¶ co nigdy nie zosta³o dokoñczone. Tym samym straty s± ogromne, bo nie do¶æ ¿e czêsto zosta³y wtopione ¶rodki to pewnie i niekiedy wiele naszego cennego czasu.

Jak planowaæ nowe zadania i co zrobiæ ze starymi niedokoñczonymi projektami?
     Jak zatem planowaæ nowe zadania? Tak, by nigdy nie do³±czy³y do tych w pó³ zaczêtych! Lepiej jest wzi±æ siê za ma³y dobry projekt i go wykonaæ w 100 procentach, ni¿ za du¿y i go nigdy nie ukoñczyæ. Lepiej jest dzia³aæ ma³ymi krokami ni¿ traciæ sporo zasobów i je marnotrawiæ.

A co ze starymi projektami? Mo¿e warto je przejrzeæ. Czê¶ci z nich mo¿e rzeczywi¶cie nie op³aci³oby siê zaczynaæ od nowa, ale zwa¿ywszy na stopieñ zaawansowania ich wykonania mo¿e warto je dokoñczyæ i np. sprzedaæ, by choæ odzyskaæ te ¶rodki, które w³o¿yli¶my.
Warto niekiedy nie patrzeæ ca³o¶ciowo, lecz uznaæ w tej chwili, ¿e gdy wyrzucimy te projekty to bêd± pewnie nic albo niewiele warte, ale gdyby¶my ukoñczyli te zaleg³e tematy zanim siê przeterminuj± to mo¿e znacznie wiêcej odzyskamy ni¿ trzeba do nich jeszcze do³o¿yæ? A mo¿e dobrze by by³o bilans zysków i strat zresetowaæ i uznaæ, ¿e te projekty mamy za darmo i rozstrzygn±æ, czy warto w nie w takim kontek¶cie inwestowaæ czy nie.

Podobne tematy

Strategia skutecznego przedsiêbiorcy
Strategia biznesu - plan biznesu
Strategia biznesu jak j± doskonaliæ?
Strategia biznesu - utwórz w³asn±!
Strategia biznesu - niech wszystko utrzymuje siê samo
Strategia systematycznego dochodu pasywnego
Strategia producenta i importera

Ró¿ne
Literatura biznesowa








lokaty | konta oszczêdno¶ciowe | kredyty hipoteczne | kredyty gotówkowe |
lokaty strukturyzowane | lokaty bankowe
copyright © www.i-kredyt.com